Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan Anyuka akinek a...

Van itt olyan Anyuka akinek a babája CSAK az üveges bébiételt fogadja el? Hány hónapos?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én csajszim 8-12 hós koráig csak az üveges bébiételt ette meg (főzeléket és gyümit is), aztán szinte egyik napról a másikra váltott, és elkezdte enni a darabosat, azt amit mi. Mostmár (14 hós) jobban szereti a mi kajánkat, mint az üvegeset! Ne aggódj emiatt, próbálgas pár naponta azt is, amit Te főzöl neki, hátha valamelyik íz megtetszik. Nálunk anno az alma volt a "csoda", bármi almával volt a menü az általam főzött ételekből.
2010. júl. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az én kislányom most 8 hós.ő is csak üvegeset eszik.próbáltuk az itthon fözöttet is.de sehogy sem izlett.annyiból jó az üveges hogy nagyon változatosan lehet etetni.
2010. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hós. amit én csinálok,csak eszegeti,az üvegesből meg letol egy adagot. Emiatt eléggé lelkiismeret furdalás gyötör,és rossz anyának tartom magam,pedig,ár amennyi kaját kidobtam így,abból jóllakott volna egy egész bölcsi. :((
2010. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Nekem is eleinte,mindent úgy evett meg hogy sült almát kellett belerakni. 1-1,5 hónapja csinálja ezt,hogy nem eszi,csak nyammogja a házi kosztot. Azt enné amit mi,persze mind olyat ami nem annyira neki való.Amibő csak picit merünk adni. De hát ez van,hátha jobb lesz ha kibújnak a hátsó foogacskák,akkor könnyebben fog rágni.
2010. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 7,5 hós kb 1 hete kezdett enni :) Eddig csak a tápszer ment. Most már megeszi az üveges főzelékeket, a nestle babapudingot (igaz 8hónapos kortól ajánlott), humana joghurtot, gyümölcsöket is. Amit házilag készítünk rá sem néz :)))

Teljesen kétségbe voltam esve, hogy a tápszeren kívül még csak a vizet vagy teát sem fogadja el, de úgy volt ahogy édesanyám megmondta, kínálgassam és egyik nap elfogadja :)

4 hónapos korától minden nap megpróbáltam 2szer a főzeléket neki, de a szájába sem vette. Múlthéten egyik nap meg nagyra tátott szájjal várta a kanalat és sírt amig a következő a szájához ért :) Mára már fél üveg/ étkezés lemegy :)))

2010. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

jajaja :( 7,5 hós, csak üveges... illetve így nem igaz, én főztömet is megeszi, de míg abból 40ml-t mondjuk, üvegesből 190g-ot.de csak ebédre, uzsira tejpépet kap :D

érdekes amúgy, ha almát reszelek neki és banánnal összekeverem kiköpi, ha üveges alma-banánt adok sír ha elfogy!

2010. júl. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj mennyit szenvedtem én ez miatt.

Már elmúlt 1 éves a kislányom, mikor annyit megevett a "felnőtt ételből",hogy az egy normális étkezésre elég legyen, addig csak az üveges bébiételt ette.

Hiába mondja bárki,hogy ne foglalkozzak mások véleményével,igenis ciki volt,hogy körülöttem más anyukák főzőcskéztek a gyermeküknek,én meg adtam mindig az üvegeset, mert azt szerette. Tány,hogy kényelmesebb is volt, mert az előre kis adagokban van, bárhová magammal vihettem,és változatos is volt. Tehát nekem is kényelmesebb volt, mégis lelkifurdalásom volt miatta.


Aztán jött ey élesváltás, mert kb egy hónapja (most amúgy 14 hós) meg már semmi babakaját nem eszik meg a lányom,csak normális felnőtt ételeket. Amiket mi is eszünk. Kezdhetek visszaszokni a rendszeres főzésre...

2010. júl. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is így volt. De 1,5 évesen szerencsésen átállt a mi kosztunkra, onnantól kezdve meg rá sem nézett az üvegesre. A maradékot el is kellett ajándékoznom.
2010. júl. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!