Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával egy légtérben hány...

Babával egy légtérben hány fokra állítjátok a klímát?

Figyelt kérdés
És éjszaka?
2010. júl. 13. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Babával egy légtérben nem klimázik senki (remélem).
2010. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Eszembe nem jutna bekapcsolni.
2010. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ami neki kellemes, gondolom 24-26 fok. Amúgy nekünk nincs, de nem értem, hogy miért ne lehetne bekapcsolni, ha nem közvetlen a babaára fújja a levegőt. Ilyen rohadt melegben nekik is jobb, ha kicsit le van hűtve a szoba, ez nem jelenti azt, hogy egész nap menjen, csak arra az időre, amíg eléritek a kívánt hőmérsékletet és persze figyelni kell, ha esetleg kimentek/bejöttök, hogy ne legyen túl nagy a különbség.

Egyébként felnőtt szervezetnek sem egészséges, ha 10 foknál több a különbség a kinti és benti hőmérséklet között. Éjjel szerintem nem kell mennie, lefekvés előtt legyen kiszellőztetve rendesen a hálószoba! (ezt sem muszáj úgy csinálni, hogy épp bene legyen a baba is, addig nyugodtan át lehet vinni másik helyiségbe, ahogy napközben is, amikor megy a klíma!)

2010. júl. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne pénzünk klímára, akkor kb. 5-6 fokos különbséget állítanék be. Most meg itt vagyunk a 32 fokos panelban :(((
2010. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy kb. 3-4 fokkal hűvösebbre, mint amennyi épp van bent. Pld. ma volt 30,7 fok a nappaliban, beállítottam 27 fokra. Nem volt hideg, de meg se akartunk sülni, nem ragadt oda a könyököm a konyhapultra, és nem izzadtunk... pedig még így is melegünk volt.


Éjszaka nem megy. Lefekvésig megy, hogy a 30 fok feletti hőt lehúzzam 27-28-ra... miután elaludt, kikapcsolom.


Nekük kettő klíma is van a lakásban, mindig úgy csinálom, hogy épp ott megy erősebben, ahol nem vagyunk. A gyerekre sosem fúj rá... Már ez a 2. nyár, hogy használjuk, ésszel, sosem volt semmi bajunk tőle.

2010. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lakásban sosem megy vele egy légtérben klíma!! Beteszem a szobájába, lehűtöm a lakást, és csak úgy engedem ki a picit. Ha kocsiban kell, akkor is csak pár percre, épp hogy lehűtse, de akkor is le van résre engedve egyik ablak.
2010. júl. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kocsiban úgy használjuk, hogy minimális befújásra állítjuk, és csak pár fokkal kevesebbre, mint amennyi kint van. Lakásban ha lenne, ugyanígy használnánk. Épp tegnap este beszéltünk róla, hogy kellene vennünk. 28 fok volt tegnap idebent, 24-25 fokra állítanám, és természetesen úgy, hogy ne közvetlenül a babára fújja a levegőt.

Az első két válaszadót egyáltalán nem értem, miért ne lehetne használni így. Nem eszetlenül 18-19 fokra kell gondolni ám!

2010. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne legytek már ennyire negatívak. Jobb ha a baba me te is izzadtok?

A kocsiban is szoktunk klímázni és itthon nappaliban is, így a melegen ugyanúgy alszik du 2-3 órát.

Itthon csak 24 fokot tud a klíma, elromlott aszbályzója, kocsiban meg nem tudom, de ott se nagyon hideget.

Most 16 hós lányom, de már tavaly is klímáztunk.

Minden évben szezon eleján ki van tisztítva.


Miért kell elutastani midnemt ami jó?

Jobb lenn a 28 fokos lakásba aszalódni és izzadni??

2010. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

előző

baromira tudtam volna értékelni, ha gyerekkoromban a 105-ös Skodában, ahol hátul még az ablakot sem lehett letekerni, lett vona klíma:-))

2010. júl. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23-24 fok.
2010. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!