Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan mászás nagyon korai?

7 hónaposan mászás nagyon korai?

Figyelt kérdés
7 hónap 1 hetesen tette meg az első “mászó” lépéseit. Azóta is gyakorolja. Nem mondom hogy profi, meg sokszor sír (🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️) ha másznia kell valamiért, de azért csinálja. És szerintem lassan ki is ül. Mire 8 hónapos lesz tuti. Kevéske választja már el attól is. Viszont kúszni nem kúszott semmit sem, csak magán, körbe.

2019. szept. 17. 10:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%
Nem, a körben kúszás nem kúszás, Vida Ági pedig nem ért hozzá. Nem jó ha kimarad
2019. okt. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%

Védőnő, és fejlődésneurológus szerint is körbekúszás is kúszás..

( elvittem a gyereket egész más miatt)

2019. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Vida Ági azért valamennyire ért hozzá szerintem.

Hozzáteszem én is úgy tudom, hogy nem jó ha kimarad a kúszás, ettől függetlenül nem tudom leszorítani a gyereket főleg ebben a korban hogy márpedig te most még kúszni fogsz. Szóval köszi a kommentet...

2019. okt. 15. 11:53
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

Szívesen.

Nem ért hozzá, nincs szakirányos végzettsége.

Egyébként de, lehet kúszatni a már mászó gyereket is megfelelő technikával, amit nyilván nem az ujjadból kell kisz.nod, hanem gyógytornász segíthet benne.

2019. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Először is köszi a kedves kommentet..nagyon gáz, csak hogy tudd Le fogom pontozni, már azért is mert nem igaz.

Mi sokáig jártunk tornára. És bár ki akartuk erőltetni de nem tudtuk, a gyógytornászok sem.

Feszesség miatt még 3-4 hósan jártunk néha dévényre. Mikor 7 hósan már 2 hónapja kutyázott elvittem 2 gyógytornászhoz. Se a dévényes, se a gézegúzos gyógytornász nem tudta kierőszakolni a kúszást. Na ehhez mit szólsz nagy okos?

Mindenki mondta hogy még most lehet megfogni a kúszást és igy meg igy csinaljam. Aha. Próbáld meg egy olyan 7 hónapos gyereken aki 5,5 hós kora óta 4kézláb van és kutyázik.. és akinek az elindulásnál azonnal a 4kézláb állás ugrik be, reflexszerűen.

Próbáltam kúszatni, hetekig. Ordított mint a sakál, és rávehetetlen volt. Ahogy hozzáértem a lábához, már húzta fel térdre. Miután pedig megtette az első mászó mozdulatait, esélyesem sem volt. Akkor már a gyógytornasz is mondta hogy ezzel nem fogunk tudni már mit kezdeni. Később ha rugalmasabb lesz, akkor lehet majd talán kúszatni kisgyerekként...

Egy nagyon elindulni vágyó, reflexból mászni akaró, bivaly erős babát, ember legyen a talpán aki rá tud venni olyan mozgásra amit nem akar. Nekem nem ment..

2019. okt. 15. 16:01
 16/18 anonim ***** válasza:
29%

Örülök hogy lepontozol, pont arra izgulok. ;)

Gyermekrehabilitáción dolgozok 25 éve, tudom amit tudok. És hogy utáljuk a gyerekek fejlődését megakasztó, együttműködésre képtelen szülőket...

Jó éjt!

2019. okt. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én, mint a gyermek fejlődését megakasztó szülő?

A mai napig képes vagyok rácsodálkozni arra, hogy milyen borzasztó vilagban élünk, ahol mindenki részlet információkból alkot teljes képet.

Csak hogy tudd, születésétől fogva figyelem és segitem a gyermekem fejlődését. 6 hetes korától napi szinten tornásztattam mert nagyon feszes volt, hason fekve eldőlt a hátára. 2 hónapos korában vittük először Dévény tornára, mert hason tartotta a fejet de nem tudta letenni egyik oldalra sem. Innentől kezdve napi 6-8-szor hasra tettem, percekig bohóckodva neki minden alkalommal, hogy erősödjön.

Pici kora ellenére 2 hónapos korától 2 hetente vittük Dévény tornászhoz. De a 3-4. hónap között a biztonság kedvéért megmutattuk egy fejlődésneurológusnak is, biztos ami biztos. Egyébként a kúszó reflexet ő sem annyira tudta kiváltani, ellenben a mászóval. Tudom mert láttam hogy nem ment, és rákérdeztem.

Na de folytatva. 3,5 hósan fordult meg, de 1 hónapig csakbalra fordult, így 4,5 hósan elvittük a Gézegúz alapítványhoz, önköltségen, hetente 1x 7000ft-ért, úgy hogy bizony nem vet ilyen szinten fel minket a pénz. 6 hónapos koráig hetente jártunk, úgy hogy itthon napi min. 1-2x végigcsináltam az ajánlott tornát. Közben a Dévényt abbahagytuk, mondván hogy ne fejlesszük túl (a tornász javasolta). 5,5 hós korától kutyázott mint írtam, és amikor még 7 hósan sem tudott elindulni mégis vissza vittem a Dévényeshez és 1 hónap nyári szünet után a Gézengúzba is, mert az orvosunk azt mondta nem jó sokáig megakad. Dévényes és Gézengúz tornász is segített a kúszatásban. Csináltuk is, de rá két hétre mászni kezdett. És addig is mint írtam ordítva sirt amikor eröltetni próbàltam. Neki ez a reflex nem ugrott be, szemmel látható volt. Én laikusként mindent megtettem a kúszás segítésére, de szenvedtetni nem fogom a gyerkemet, ugy hogy bizony nem vagyok gyogytornász és nem fogom össze vissza itthon gyűrögetni, erőltetni főleg hogy semmilyen szinten nem hagyja. A mászás után 2 héttel kb felállt. Tudom nem jó, így alig van kiságyban vagy járókában, csak ha nagyon muszáj. Mert ugye egy mászó, felálló baba életveszély és főzni, mosni, ne adj’Isten wc-ni akkor is kell. Ha kint van akkor hagyom mászni, sőt elősegítem azzal hogy igyekszem a felállásban segítő helyeket megszüntetni és a mászásra sarkalni.

Úgy terveztük hogy járásig vissza-visszamegyünk 2 hetente a Gézengúzhoz, mert azt javasolták, és hogy végre kinyitottak az uszodák, eljárunk babaúszásra is, hiszen a tornák lassan teljesen kiesnek. Persze ehhez már semmi köze a kérdésnek és amúgy Neked sem.. csak ha már itt tartunk...

Szerintem egy megakasztó szülő nem járna ilyen úton, de te biztos jól tudod a nagy rehabilitációddal.

2019. okt. 15. 22:47
 18/18 anonim ***** válasza:

Ezt rossz volt olvasni is és megint az a szar Dévény 🙈

Sajnálom, hogy így jártatok, de valószínűleg lesz még pár körötök legkésőbb iskolás korában. Amit leírtál, abból gyanítható, hogy a Dévény rontott rajta, túlstimulálta, ezért ugorta át. Védőnőként gyakran látom, hogy a Dévényre járó babák így járnak, főleg a hipertónok (feszesek).

2019. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!