Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szépen lassan elfogy a tejem,...

Szépen lassan elfogy a tejem, és már csak tápszerrel etetem a babámat, nagyon nagy bűntudatom vagy, pedig mindent megpróbáltam hogy legyen tejem! Attól még lehetek jó anya, ha 2 hónapos kislányomat tápszerrel etetem?

Figyelt kérdés
2008. nov. 17. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont utánad sikerült feltennem szinte ugyanezt a kérdést!

Hasonló cipőben járunk!Én is rosszul érzem magam!

De lehetsz jó anya szerintem a gyereknek sokkal fontosabb,hogy érezzék szeressük őket!!

2008. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A gyerekorvosunk azt mondta nem jó anyukának kell lenni, hanem boldognak és kiegyensúlyozottnak. :) Akkor a babád is az lesz.

Ismerem az érzést, engem is nagyon megvisel, hogy nem elég a tejem, de azért próbálom túltenni magam rajta, hiszen ha én feszült vagyok, azt a kisfiam is megérzi.

Ugyanúgy szereted a babád továbbra is, ne legyen bűntudatod.

2008. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne viccelj! Hát persze, hogy jó anya vagy! Szereted, simogatod, puszilgatod, ölbe veszed, énekelsz neki, játszol vele, tudod, mikor mire van szüksége. Jó anya vagy, a babád biztosan tudja ezt! Sokat mosolyog rád, igaz?

Arról nem tehetsz, hogy így alakult.

2008. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi csajok (anyuka társak) a biztatást! Az megnyugtat hogy más is járt már ilyen cipőben mint én!

De az én babám nagyon vidám és mosolygós , ő mit sem érez meg ebből a vívódásomból,de a lényeg az hogy szépen hízik és fejlődik!

Az első válaszolónak,ha van kedve írhat nekem privátba is, kíváncsi vagyok , hogy neki hogyan alakultak ki a dolgok!

Üdv

2008. nov. 17. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne edd magad,nincs semmi baj,ez nem a világvége.Nekem az elejétől lassan fogyogatott,én is kipróbáltam amit csak lehetett,aztán 3 hós korától csak tápszer van.És nagyon boldog szép baba.Nem vagy rossz anya,sőt,minden rendben ,próbáld meg elfogadni a helyzetet,mert a babád is érezni fogja ha szorongsz ezmiatt.Tudom,ismerős az érzés, de muszáj félre tenni.Így is fel fog nőni,és így is egészséges babád lesz,hidd el!
2008. nov. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Én is ebben a cipöben jártam.Semmi másra nem tudtam gondolni,csak azon aggodtam,lesz-e elegendö tej a következö etetésre.Ittam a teát,bogyókat szedtem,fejtem,és sirva adtam a pótlást,ha már nagyon muszály volt.Mindenütt azt olvassa az ember,hogy szinte mindenki képes a szoptatásra,nem tudtam elfogadni miért pont én nem.Hiszen a legjobbat akartam adni a picinek.Aztán egyszer csak tényleg beindult a tejecske a 6.hét után.Igaz elötte is csak alkalmanként kellett pótolni,de amint nem görcsöltem már rajta annyira,egyre több lett.Nincs egy gramm sem a melyhütöben,de mindig van amennyi Dávidnak kell.Ha érzem,hogy kevesebb valamiért,gyakrabban mellreteszem.Akármilyen kevés is,az utolsó csepphez is jusson hozzá.Azóta is gyönyörüen fejlödik,4 hónapos és 834o gramm a fiam.De a szoptatás csak egy része az anyaságnak,bár nagyon fontos,nekünk is a babának is,nem ezen múlik,hogy jó anya vagy-e.Ha mindent megteszel érte és mégsem sikerül, ne gyötrödj miatta,a babádnak igy is pótolhatatlan vagy.Hisz senki sem szereti ugy,mint te!

2008. nov. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik! Mindig friss, meleg tápszert készítesz neki, nem igaz? Valamiért nem tudod a testedből táplálni, megesik. Ami igazán fontos hogy a LELKEDBŐL tápláld. Ez az, ami igazán számít. Ne emészd magad emiatt.

30 éves nő vagyok és nincs gyerekem (nem is lehet). Én így látom. Húgom a 3. gyerekét várja, soha nem tudott szoptatni, két gyereke nőtt fel tápszeren, szépek, okosak, jól tápláltak. Ne aggódj ;) !

2008. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!