Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki kisbabával több generációv...

Aki kisbabával több generációval él együtt hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Nem szólnak bele a nevelésbe, mikor mit hogy csináljatok?

Mi külön éltünk párommal, de a baba érkezésekor visszaköltözünk, hogy azért ne albiba szülessen, hazamegyünk, úgy is nagy hely van, aztán majd ha jobban állunk belevágunk egy saját lakás projektbe.

Megvolt a magunk kis házirendje, de itt teljesen más, nem főzhetek, mert beleszól, mit hogymiért így már kedvem sincs, semmi nem állhat félkészen (megszárad a ruha nem lehet, hogy esetleg másnap reggel vasalom ki, megcsinálja anya, de minek...én is megcsinálom csak most épp a gyerekkel volt dolgom és halasztottam) Mások is kerülnek ilyen pitiáner vitákba akik együtt élnek vagy csak én vagyok ilyen kötözködős?

Tudom, hogy csak jóindulatból akarna segíteni, de szeretném ha úgy vihetném el sétálni, hogy nem szól 6 szor utánnam, hogy teát vittél? Enni vittél? stb.

Házimunkát meg szeretem csinálni, meg is szoktam, de nem a gyerek rovására, nekem tök természetes lenne hogy akkor csinálom mikor alszik vagy ha egyedül játszik, de ő akkor megcsinálja, össze-vissza keveri a cuccait babámnak, páromnak....áhhh nem bírom, pedig tudom, hogy csak segíteni akar.


2010. júl. 18. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ment ez egy ideig nálunk is. Kb. a gyerek születése utáni egy hétig. Kifakadtam, ordítoztam, hogy a fekete ruhákat a fehér textil pelusokkal nem kell összemosni..... stb...


Aztán úgynéz ki, hogy ez használt. Azóta csak a nevelésbe próbál beleszólni, de azt meg pont le..arjuk a férjemmel, mert semmi köze hozzá.

Az elején rohadtul idegesítő, de egy idő után meg lehet szokni a dolgot, hogy mindent úgy akarnak csinálni, ahogy nekik jó.

Mondjuk nálunk annyiban használt, hogy együttélünk, hogy a fiam mellett bombát lehet robbantani ha úgy igazán bealudt. Nem kel fel minden árva kis zajra. Mamája elintézte, hogy csörömpölésben is el tudjon aludni. Nyilván nem porszívózok míg alszik, de sok dolgot meg lehet akkor csinálni.

2010. júl. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi anyósomékkal és párom nagymamájával lakunk közös udvarban (ikerház volt, anyósomékra ráépítettünk - külön háztartás, közös udvar+kert). Anyósom egy tündér, és eddig a "nagyanyósommal" (férjem mamáját hívom mostanában így) sem volt különösebb gond. Mondjuk szeretett mindenbe beleszólni, de vissza lehetett neki feleselni, le lehetett állítani, ő ilyen modern nagymama. Most 2-3 hete viszont tiszta dilis. Kiabál mindenkivel, a tyúkokat rugdossa, 5 percenként piszkálja őket. Nekem is folyton beszól, hogy a 15,5 hónapos lányom még nem megy egyedül, csak járássegítővel meg bútorok mellett. Azért nem megy, mert hagyom mászni. Mondom, mégis mit csináljak!? Hát fogjam meg és vezessem. Járunk mozgásfejlesztőbe, ott megmondták, hogy nem szabad vezetgetni, de ezt a nagyanyós nem érti meg, illetve pillanatnyilag felfogja, majd él óra múlva, vagy másnap újra kezdi. A másik, hogy ha otthon vagyunk, akkor mondja anyósomnak, hogy ezek egész nap ki se mozdulnak, mit csinálnak; ha meg elmegyünk, akkor már megint elmennek, sosincsenek itthon, hova mennek folyton. Akkor még főztem? Mit főztem? Hogy főztem? Azt nem úgy kell, stb. Már nem merek lemenni, ha kint van, inkább a teraszon levegőzünk.
2010. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna a kérdést. Nálunk is ez megy anyukám apukám és mammámmal élünk én és a párom meg a 2 éves kislányunk. Nekem mostmár kiborult a bili és beolvastam egy kicsit most jobb de csak egy darabig ugyis tudom. Jövöre költüzünk saját lakásba addig remélem kihuzzuk idegekkel.
2010. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az egyedüli megoldás, ha leülsz anyukáddal és megbeszélitek a dolgot. Hogy ne legyen sértődés, kezdd úgy, h. nagyon hálás vagy neki, amiért sokat segít, jólesik, h. ilyen gondoskodó. De ahhoz, h. teljes értékű anyának érezhesd magad, szükséged van arra, h. egymagad végezd el a gyerek és a családod körüli teendőket. Hisz ha megszokod az ő folytonos segítségét, mi lesz veled, amikor már saját háztartásod lesz? Tehát azzal segítene legtöbbet, ha hagyná, h. magadtól csinálj mindent. - ez általában beválik...és ami a legfontosabb, nem lesz belőle harag. Aztán még mondd el, h. nagyon boldog vagy, h. ilyen jó anyukád van és így szeret Titeket, h. mindenben segít, de meg kell engednie, h. kitörj a "gyerek-szerepből", hiszen már Te is anya vagy.
2010. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mi anyós+apa+baba+én élünk együtt. katasztrófa! én már csak akkor főzök vagy takarítok, amikor anyós dolgozik, ha itthon van, mi megyünk sétálni, strandra, barátnőzni, akárhová, csak ne kelljen a kioktatást hallgatnom, mert falra mászok tőle. és nem segít, ha megköszönöm és elmondom, hogy magam is meg tudom oldani az életemet... szóval gyűjtögetünk ezerrel a saját lakásra!
2010. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!