Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekkori Botulizmus Ismerte...

Gombi76 kérdése:

Gyermekkori Botulizmus Ismertek olyat aki adott mézet csecsemőnek? Lett bármi baja? Hallottatok csecsemőkori megbetegedésről Magyaroszágon a méztől?

Figyelt kérdés
Gyermekkori Botulizmus Tegnap hoztam haza újszülött csecsemőm a kórházból. Nem írtak fel tápszert, mert volt már tejem. Éjfél körül borzasztósan sírt szegénykém, így eszembe jutott, hogy a kórházban cukrozott vizet adtak neki. Naívan azt gondoltam jót teszek, ha természetes édesítőszerrel helyettesítem, így kb. fél deci vízhez adtam egy csapott teáskanál mézet (Aldi méz). Nem itta meg teljesen. Majd megnéztem a neten és teljes pánikba estem, hogy uramisten milyen betegséggel járhat a méz csecsemő korban. Ostorozom magam azóta is, nem tudok aludni, gyötör a bűntudat és a butaságom. Azt tudom, hogy hibát követtem el, lecseszést bőven adok magamnak. Felhívtam éjjel a Heim Pál kórházat, azt mondták nem indokolt, hogy bemenjünk, csak ha bármi tünet van. Köszönöm előre is!

2019. nov. 16. 12:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
*bakit
2019. nov. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Szögezzük le, a botulizmus igen ritka


Hőkezelés után pedig elpusztul..


Viszont csecsemőnek cukrozott vagy mézes vizet adni ???



Hihetetlen


A kórházakban valóban csinálnak ilyet a csecsemősök, de nem is havatalosan ( ahogy nem hivatalosan hintőporozzák a köldökcsonkot is sok helyen)


De én azt gondoltam minden anyuka tudja, hogy a szoptatást mennyire hátráltatja az ilyen, plusz mennyire káros.


A csapból is folyik, hogy ameddig tudjuk, kerüljük a hozzáadott cukor/ édesítő-méz-nyírfacukor ..stb adását.


Lányom 17 hónaposan direktbe nem, egyébként evett már mézet..( belenyúlt a mézbe..)

Terhesen is mézzel iszom a kávémat.. a lányomat pedig még szoptatom.



A babádnak rád van szüksége.

Ha valóban kevés a tejed, akkor tápszer nem vénykötelws, még a rossmannban vagy dmben is kapható

2019. nov. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A kisfiam is kapott cukros vizet a szülészeten. Folyadékra volt szüksége, és a vércukra is alacsonyabb volt a kelleténél, de szopni még nem tudott eleget.Egy cseppet se bántam, hogy nem infúziót kötöttek be neki, hanem cukros vízzel itatták.

Túlélte, pont olyan ügyesen szopott utána, mint előtte, és ezt a jó szokását két és fél éves koráig megtartotta.

2019. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszönök minden biztatò választ. Szopizik, szerencsére beindult a tejem, nem tervezem tápszerezni. Másik 2 gyerekemet is 8 hónapig szoptattam. Félelmeim még vannak, bár a Heim Pál kórházban megkérdeztem a toxikològiát és az ügyeletes orvos a praxisa alatt mèg nem találkozott ezzel a betegséggel. Borzasztò érzés még mindig. Szakirodalom szerint a kritikus 12-36 òrán túl vagyunk. Még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek!
2019. nov. 18. 03:24
 25/25 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem lett semmi baja. Az olyan elmaradott helyeket,mint a SOTE szülèszete, màr règ be kellett volna zàrni. Magadtól neked sem jutott volna ilyenhülyesèg az eszedbe. Nehogy magadat hibàztasd.
2019. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!