Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tetszik az Eper név egy...

Hogy tetszik az Eper név egy kislánynak?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastem valahol, hogyez is a régi magyar nevek közé tartozik. Nekem nagyon megtetszett.
2010. júl. 19. 09:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
93%
Amikor az ikreinknek kerestünk nevet,én is beleszerettem a gyümölcsnevekbe,de beláttam,h egy Eper-Málna nevű ikerpár már több mint vicces,megközelíti a gyerekbántalmazást.:DDD
2010. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
82%
Én még az Eper névvel nem találkoztam, csak abban a formában, hogy Eperke. EZ utóbbi valóban létező, anyakönyvezhető név. Viszoint nekem egyből a mesefigura jut róla eszembe. Amúgy aranyos, kedves név egy gyereknek, de felnőttként már inkább vicces.
2010. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
100%
szerintem borzalmas.
2010. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
90%
Borzalmas
2010. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
88%
nagyon gáz. gondoljatok bele egyszer felnő, esetleg valamilyen fontos felelősségteljes munkája lesz, és majd ilyen névvel mutatkozik be,hogy Eper(ke)... :S
2010. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
76%

Első válaszoló, ez aranyos:)

A Málna név nekem is nagyon tetszik, csak nekünk a vezetéknévvel lett volna vicces...

Ezek szerint van úgy is önálló név, hogy Eper? -ke nélkül? Azért ez így sokkal jobban hangzik, szép szerintem!

2010. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
83%
Én alapból nem szeretem ezt a gyümölcsöt és ezért vannak ellenérzéseim ezzel kapcsolatban. Egyébként én is Eperke névről hallottam, de ha te olvastad, biztos van ez a változat is. Igen, azt kell meggondolni, hogy később is jó legyen neki, mert amíg babusgatod, addig nagyon aranyos, később a suliban így is úgy is kitalálnak egymásnak gúnyneveket (az nem ezen fog múlni). De az is lehet, hogy ő is szeretni fogja és akkor felnőtt korában is jó lesz... azért egy kicsit rizikós, de ha neked tetszik, akkor jó lehet!
2010. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%
Buta név szerintem.
2010. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
88%

Hülyét csinálnál szegény gyerekből. Normális nevet kell adni a gyereknek, olyat, ami 3 éves kor után is vállalható. :) Becézni úgy becézi mindeki a gyerekét, ahogy akarja, de a név az egy életen át elkíséri. Egy rosszul megválasztott név megkeserítheti az életét, nevetség tárgyává teheti, gátlásos lehet miatta, gúnyolhatják, stb. szóval nagy felelősség nevet adni.


Becenévnek tökéletes az Eperke, mint ahogy annyi más édes bugyutaság is, de névnek szerintem alkalmatlan. :)

2010. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekként szép név, de felnőttként nem biztos, hogy szeretni foglya.

Ilyenkor névválasztásnál gondolni kell arra, hogy ha majd a baba felnő akkor ne legyen nevetség tárgya a saját neve.

Ha nagyon tetszik neked ez a név esetleg második névnek jó.

2010. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!