Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egy 10 hónapos baba...

Milyen egy 10 hónapos baba napi étrendje?

Figyelt kérdés
Szívesen fogadnék ötleteket ki-mit ad a 10 hós babájának.Mi reggelizni 1,5 hete kezdtünk: pirítós lekvárral, amit én főztem csak cukorral.Tízóraira gyümölcs,ebédre főzelék, uzsira gyümölcs rizspehellyel, vacsira főzelék.Közben még naponta többször szopizik. Darabosakat csak a reggeli kenyeret és köles golyót eszik még csak a kislányom.Főzi ötleteket is szívesen fogadnék és hogy mit adtok inni neki?
2008. nov. 18. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én lánykám is tíz hónapos, 8 hónapos korában elapadt a tejem, így azóta tápszert kap. Reggel 7-kor tápszer, 10-kor gyümölcs és keksz. Csak egy foga van, de nem turmixolom már neki a gyümit, csak villával összenyomom. Most a körte és a szőlő a favorit, az almát is szereti, azt reszelem. Kekszet is szokott kapni, szépen elrágcsálja. Tízórai után mindig elalszik, nagy átlagban 2-kor ébred, akkor kap húsos főzit. A kedvencei: krumpli f., zöldbab f., cukkini f., brokkoli f., kelkáposztaf., tökfőzelék. De a többivel sincs gond, kivéve az édes főzelékeket / sütőtök, paradicsom f. /, azt nem hajlandó megenni. Én már fűszerezem az ételeit, persze módjával, de teszek bele sót, hagymát, fokhagymát, kaport, majorannát v. köményt, szóval, ami bele való. Tejpépet nem eszi meg, így uzsonnára joghurtot kap, kekszet v. szendvicset, általában csirkemell sonkából csinálok neki kis katonákat. Este 8-kor vacsizik, én mindig a Nestlé innivaló tejpépét adom neki, ez olyan mint a tápszer, csak finom, gyümölcsös v. kekszes ízesítéssel, nagyon szereti. A két főzi nálunk nem jött be, délután ill. este már nem kell neki. Inni vizet szokott, tízórai vagy uzsonna után szoktam adni neki gyümölcslevet estére pedig mindig főzök neki teát / Pickwick gyerektea /, ha megébred, akkor ezzel visszaalszik.
2008. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

HÁt én is pont ezt szerettem volna most megkérdezni. :)

Az én kicsim általában fél 7-7 körül ébred, de van hogy hamarabb, maximum fél 8-ig alszik, ha kel hajnalban a foga miatt ha nem. Így 7 körül van szopi, aztán játék, és én 8 körül reggelizek, ő kap belőle katonákat, eddig adtam kenyércsücsköt, vagy kiflit neki hagy majszolja, de már 4 foga van és nagy darabokat tépett le, így maradnak a katonák, amit szintén saját maga eszik. Nagyon élvezi, igaz nem nagy mennyiség amit elfogyaszt, de önállóan teszi. Majd ismét játék, fél 10-10 között kapja a gyümölcsöt általában kölesgolyóval, vagy babakeksszel (banán-körte, öszibarack, szilva, alma, vagy hippes túrós gyümi). 10 után álomszopi, dél, fél 13 között ébred, és 13 körül ebédel, húsosfőzeléket, vagy heti egyszer májjal. Nagyon szereti a brokkolit fokhagymával, a borsót(általában mindent hasonlóan ízesítek mint magunknak, csak kevesebbet, de azért borsot nem használok neki), célkát, spenótot, karalábét, répát mostanában annyira nem meg a sütőtököt se. A kelkáposztátol kínlódott éjszaka, így azzal még várok, a karfiol és a kelbimbó nem jött be. Mindent krumplival készítek neki, kb 2/3 a krumpli. Imádja húsleves levét.

Ebéd után séta, majd játék, vagy házimunka, ebéd utáni romelatakarítás, ilyenkor kap konyhai edényeket, szűrőt, fakanalat.... 15 óra megint álomszopi, alszik 17-ig. 18 óra joghurtos gabona. 19 óra fürdés, és pucérhancúrozás, ilyenkor zabálnivalóan édes. :) 20-20:30 alvás szopival.

Inni jana babavizet kap, szereti, hébe-hóba szoktam hippes őszilét adni neki, de inkább csak vizet.

Hát sajna csak egy emberke írt :( , pedig kíváncsi lettem volna én is, hogy jól csinálom-e, vagy nem...

Nos mindenjót. A napok nálunk általában így telnek, de azért heti 1-2 csavargás is szokott lenni. :)

2008. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sziasztok!

En isleirom,hogy nalunk hogy telik a nap!10 honapos a kislanyom.reggel 7-8korul ebredunk.Ekkor szopizik egyeet,ugy ebred fel.:)Aztan lejovunk jatek a anappaliban,kis hazimunka,mosas stb.Elokeszitem a reggelijet,ami altalaban gyumolcs pure valamilyen gabonaval.Mostanaban mar sokszor ker a mi reggelinbol is.Igy adunk neki kenyeret,kiflit,kicsi darabka sajtot.Persze ez nem szamottevo mennyiseg.Reggeli utan ismet jatek,majd amikor latom,hogy mar almos,akor megyunk cicizni,es alvas.Nem alszik sokat,kb egy orat.Az pont eleg nekem arra,hogy elokeszitsem az ebedjet.Ez mindig zoldseg husival.En parolom az eteleit.Philips Avent baby etel keszito gepem van,csak ajalnani tudom mindenkinek.Nagyon megkonnyiti az eletem:)szoval ilyenkor krumli,brokkoli,karfiol,edeskrupli,sutotok,cekla,cukkini,padlizsan,paradicsom,nagyon kicsi kaposztat is tettem mar bele.En a zoldbabot es borsot meg soha nem probaltam.Hus vagy csirke,pulyka,hal(lazac)marha,sertes,barany.Mostanaban a zoldseges hamik nem a kedvencei,de azert megeszi oket.Ebed utan kis seta,vagy jatszodelutan kis baratokkal.Majd uzsira kis babajoghurt vagy keksz,valmi kis aprosag.Estere vagy tejpepet gyumolccsel,vagy gyumolcs keksszel dusitva szokott kapni.Furcsi es cicizes meg elalvas elott.Szoval nalunk igy megy nagyjabol a nap.Remelem tudtam segiteni.

2013. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sziasztok! Az en Benikem ma 10 honapos. Altalaban 8kor kel fel miutan vegigaludta az ejszakat es 180 ml tapszerrel kezdunk aztan megyek reggelizni es kap az en reggelimbol is ami altalaban majkremes kenyer. Itana pici jatek es visszaalszik kb delig. Delben uveges hipp bebietelt kap, minden nap mast. Az egeszet bevegjaml. Picit varunk es utana gyumolcsot adok neki ( alatalaban almat reszelek egy fel banannal es fel kivivel maradektalanul bevagja) 3 korul.megint elalszik 1 orat mikor felkel megint adok neki 180 210 ml tapszert. 6kor megint kis vajas kenyerke vagy tegnap pl toltott husi belseje. 19:30 kpr furdes. 20 ora korul kap este ismet uveges jo ejt kekszet vagy tejberizst. Pici jetek megint es 210 ml tapszerrel szepen megyunk aludni. Mosta aban egyre tobbszor 2szer eszik ugymond foetelt mert eszrevettuk h keves neki a napi 1 bebikaja.ezert mindenbol kap amit magunknak fozok es soha semmiben nem valogat. Imad enni:) inni 6 honapos kortol ajanlott altalaban 100%-os almalevet iszik termeszetesen babvizzel higitva.
2018. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!