Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülinapi-torta kérdés?

Szülinapi-torta kérdés?

Figyelt kérdés
Kislányom augusztusban lesz 1 éves.Saját magam sütötte tortát szeretnék készíteni neki,persze a vendégeknek rendelek egyet.Kis kör alakút szeretnék,úgyis széttrancsírozza,szerintem enni sem fog sokat belőle.Ti miben sütitek?Nekem nincs kis alakú tortaformám,egy kisebb lábasban gondoltam sütni a piskótát.Nem sütöttem még soha tortát,ezért tanácstalan vagyok.Vagy vegyek 1 tortaformát?Sikerülne kislábasban,ha kikenem az alját,és az oldalát is vajjal?Kezdő vagyok.Köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 24. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugodtan sütheted kis lábasban. Vajjal (vagy zsírral) kend ki, és lisztez meg.

Vagy vajazod és kibéleled sütőpapírral.

2010. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csináld lábasban nyugodtan:)Én most sütöttem Barbietortát barátnőm lányainak és abban csináltam mert nem volt olyan kis formám:)

Amikor majd bele kell önteni akkor vaj és liszt bele(mondjuk én csak vajat szoktam, de ha be is lisztezed nem lesz rosszabb)

Miért nem csinálsz gyümitortát?Csak annyi,hogy 3 tojásfehérjét felversz 3ek cukorral(én nádcukrot szoktam vagy barnát) kemény habbá, amikor már kemény 1ek citromlevet teszel bele,majd a 3 tojássárgájával elkevered,ezután belemegy a 3ek liszt és egy késhegyni szódabi. elkevered,bele a formába (ha nagyon pici lesz,mondjuk egy bögre nagyságú a lábasod:D,akkor elég egy mindenből nem kell 3),megsütöd (nekem kész van 15 perc alatt), majd vékony réteg házi lekvár a piskótára,ezután rá a puding (vehetsz babapudingot ha félsz a tejtől) és rá a gyümi:)Nyamm nyamm:)

2010. júl. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!