Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokjak meg a babak a...

Bernadett23 kérdése:

Mikor szokjak meg a babak a furdetest?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon hamar, hiszen a méhben végig vízben volt, így a kinti világban az egyetlen dolog a hangodon kívül, ami a magzati létre emlékezteti, az a víz. Egyébként a babák többsége nem a fürdetést, hanem az utána való kozmetikázást-öltözést nem szereti. Ha a fürdés alatt ordít, akkor valamilyen trauma érhette. A babák alapvetően nem félnek a víztől.
2010. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

azért kérdezed,mert sír a babád fürdéskor.

ha sír vagy nem jó neki a víz hőfoka, vagy nem érzi magát biztonságban.Mi kialakítottunk neki egy rituálét,és mindig azonos időben fürdetünk születése óta,most 10,5 hónapos.Előbb levetköztette a férjem, majd olajozás következett.Én masszíroztam, addig a férjem megcsinálta a vizet,és megfürdette.Olajozás már nincs,de most már fogmosás van helyette.

Ti is mindig mindent ugyanúgy csináljatok.Lehet ő a melegebb vagy a hűvösebb vizet szereti,ezen is lehet variálni.

2010. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 nap üvöltött csak fürdetéskor aznap, amikor hazahoztuk a kórházból. De nem is a víz miatt, hanem szerintem még a bizonytalanságot érezhette meg bennünk. Mostanra viszont már az egyik kedvenccé nőtte ki magát a napi teendők közül, becsücsül a kádba a kis játékaival és fröcsköl. Imádja.
2010. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kislányom 2 hetes koráig sírt fürdéskor(bár ebből csak 10* fürdettük itthon a többi ugye még kórház)Azóta mindene a víz!Légy türelmes,és nyugodt!Próbáld hogy énekelsz neki,mindig ugyanazt fürcsikor,nálunk ez vélt be aztán pár hét múlva erről is le lehetett szokni! :)

Mi Balukapitányt énekeltük Bumm Bumm Bummm....Kezdjük el... :)

Amúgy az unokatesómat trauma érhette,őt két éves koráig nem lehetett megfürdetni,csak bekenni fürdetővel és lemosni vizes törülközővel!Levegőt sem vett ha vízbe tették,utána is csak 2 cm -es vízbe lehett,és gyors mosdás és kész!Soha ne volt még strandon és 21 éves!

Ne aggódj kell idő hogy megszokják a ritmust!Meg tényleg a hőfokkal kisérletezzetek még!Meg a szoba hőfokával,hogy utána se fázzon!

2010. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!