Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most hogy új kormány van, a...

Most hogy új kormány van, a beígért GYES 3 évre való visszaállítását szerintetek megvalósítják, vagy ez is kamu volt?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hát szerintem nem sok különbség van. 2 év után így is sokan mentek vissza dolgozni, hogy lehet havi 28 ezerből vagy mennyiből megélni?!

de válaszolva a kérdésedre nem tudom.

2010. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy gondolom,hogy vissza fogják állítani, csak nem ez a legfontosabb tennivaló most számukra, és erről eddig ezért hallgatnak.

Nagyon örülnék neki, mert hamarosan tervezzük a második babát.

2010. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Azt mondták, majd 2012-től vezetik újra be=kamu volt.
2010. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És a kicsiket hova teszik? MÉgis? Nálunk háromszoros a túljelentkezés bölcsibe, oviba, sokaknak csak a családi napközi marad, ami természetesen fizetős. Két ilyen napközi van nálunk, és telve vannak azok is.

Nagymamák nem mindenhol nyugdíjasok hogy otthon vigyáznának a gyerekre,vagy rosszabb esetben a nagyszülők is távol vannak, vagy van akinek egyáltalán nincs. :(

2010. júl. 30. 14:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én majd akkor hiszem el, ha már vissza is állították visszamenőleg. Mondani, ígérgetni bármit lehet...
2010. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és kihagytam, a nagy létszámbővítés és ovi bölcsi építés nálunk egy nagy csinadrattával egybekötött uniós beruházás bla bla bala......ami csőrendszer cserét, fűtés korszerűsítést, és külső tatarozást takart, semmi bővítést.
2010. júl. 30. 14:10
 7/14 anonim ***** válasza:
hát én nagyon reménykedem benne,mert szeretnék második babát,de jó lenne akkor ha 3 éves lesz a kislányom és nem kettő.
2010. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Elvileg azt mondták 2012-től lesz visszaállítva,de hogy meg is valósítják-e az már csak idő kérdése és kiderül.

Én örülnék ha vissza állítanák, mert szeretnénk még egy babót, és kb. 2 év korkülönbséggel.De ha modnjuk pont úgy esek teherbe hogy a lányom betölti a 2 évet lejár a Gyedem, de mondjuk van még 2-3 hónapom (vagy több) a szülésig akkor, hogy menjek vissza arra az időre dolgozni?Nem hiszem hogy a főnököm díjazná az ötletet, hogy csináljon nekem helyet,de mondjuk 4 hónap múlva megint el jönnék 2 évre. Akkor már inkább GYES-re mennék arra az időre.

Meg szerintem nincs akkora bölcsöde kapacitás, hogy befogadja azokat a gyerekeket is akikkel amúgy otthon maradna az anyuka még.

Meglátjuk mit hoz a jövő, én nagyon remélem hogy vissza állítják a 3 éves GYES-t.

35+1h kismami

2010. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó válaszolónak: ha már terhes vagy mikor lejár a GYed, mehetsz táppénzre, majd mikor megszületik a baba, gyermekágyi segély, gyed.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem nem állítják vissza, mert nem tudják anyagilag fedezni.

2010. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

14:08-as válaszoló vagyok.

Csak ahoz szeretnék hozzászólni,hogy ha lejár a gyed és táppénzre megy valaki pocakosan, akkor a következő babánál az lesz a juttatások számításának az alapja, tehát filléreket fog kapni.

Akkor jár jól,ha nem lesz jövedelme a két baba között,tehát úgymond beleszül a GYED-be, vagy GYES-be. Ha picit elcsúszik, (egy két hetet), akkor azt meg lehet oldani fizetés nélküli szabadsággal,de nem szabad hogy jövedelme legyen, mert akkor meg úgy jár jól anyagilag, ha legalább 1 évet dolgozik)

2010. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!