Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babával mi volt az...

Második babával mi volt az amit megfogadtatok, hogy nem úgy csináljátok, mégis elromtottátok újra?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom, én nem vagyok még csak anya sem. 15 éves lány vagyok, aki 1 éve szerelmes egy srácba, akivel éppen 3 hétig együtt nyaral Londonban. (Nem vagyok gazdag, se elkényeztetett, anyukám is itt van velünk. :-)) Szóval csak szeretném elmondani, hogy én alig várom a gyermekemet tőle, és látom, senki nem írt, ezért én fogok.

A szerelmemmel én azért várom a gyereket, mert az ő meg én lesz, együtt. És szerintem minden gyerekkel (pl. velem is, aki leszarva a szülői véleményt, meg mindent nem szakított a sráccal, sőt, idő előtt lefeküdt vele) van probléma, ami fájhat, de egy anya vagy apa sosem szabad, hogy úgy érezze, elrontott valamit, mert az könnyen átragad a gyerekre, akit ez könnyen kiborít. Nevelésnél sok szeretetre van szükség, és arra, hogy ne nézd hülyének, és tudatosítsd benne: Te sem vagy hülye. Légy határozott, szeresd, és támogasd, amiben csak lehet. Ha valamiben nem tudod támogatni, ülj le vele, és mondd el, miért. Bízz benne, akkor ő is bízni fog benned.


15/l

2010. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez aranyos, de nem épp ilyesmire gondoltam.

Apróságokra: pl nem cicin elaltatni a babát, ez tud nagyon praktikus lenni egy pár hetesnél, de egy nagyobb 12hónapos manónál?

Nálunk ez az egyik, vagy a hisztikezelés, beszélgetsz tovább, mintha épp ott sem lenne, mikor hisztizik, vagy azonnal ugrasz, engedsz.

Az első babánál van aki egyből "jól" csinálja, van aki "tanul" a hibáiból. És végül megint belefut.


Azért köszönöm a válaszod.

2010. aug. 11. 22:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!