Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogadható, ha a 7 hónapos...

Elfogadható, ha a 7 hónapos kisbabám nagyon mar?

Figyelt kérdés
7 hónapos múlt a kisfiam. Akárhányszor ölbeveszem, belemar erősen a mellkasoba, ha odamászik hozzám egyből belemar a combomba, vagy bárhová ahol elér. Az arcunk felé is mindig csapkod és kimarná a szemünket, belekap a szánkba. Én azt szoktam csinálni, hogy ilyenkor megfogom a kis kezét, szólok neki hogy ezt nem szabad, és ellazítva a kis ujjait mutatom neki hogy "simi-simi". Nagyszülők viszont ilyenkor csak nevetnek rajta, hogy "jajj de erős vagy, jujj de tudsz marni" és hagyják. Az lenne a kérdésem, hogy ez normális? Érdemes ilyenkor mutatonom neki a simi módszert, vagy én is hagyjam rá? Tanácstalan vagyok ez ügyben. Köszönöm a válaszotokat

2020. aug. 17. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Én nem tudom, nekem hat hónapos, és most kezdte hogy poénból csapkodja az arcomat, meg karmol -.-
2020. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Te csinàlod jòl, nem kell ràhagyni főleg viccnek venni, mert akkor azt hiszi , valami jòt csinàl.
2020. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan értelemben elfogadható, hogy teljesen normális, de nem kell neki hagyni. Honnan tudná, hogy fájdalmat okoz, ha nem szólsz rá?
2020. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést mintha én írtam volna.😀 Az én fiam is ezt csinálja,csak ő már 9 hónapos és mostanra már mintha kezdené érteni,hogy nem szabad ezt csinálni,de 7 hósan kezdte el. 2 hónapja mondjuk neki,meg mi is lefogjuk ilyenkor a kezét. A védőnőtől is kérdeztem a 8 hós státuszon. Azt mondta teljesen normális,mondhatni életkori sajátosság,egyik baba csinálja míg a másik nem. 2éves korig nem tulajdonítanak neki jelentőséget,mert nem tudják még hogy ez neked fáj. Ő nem akar bántani,játéknak veszi. Az enyém sokszor még nevetett ezen,viccesnek találta. Én soha nem mosolyogtam rajta,a férjem meg pláne és mostmár úgy látom érti ha rászólunk.

A nagyszülős dolog meg nálunk is dettó. Pontosabban csak apósom adta alá a lovat. De szerencsére nem nekem kellett konfrontálódnom e miatt,mert a férjem szólt a sajat apjára tök normálisan hogy apa ezt ne hagyd neki,ezen ne nevess légyszíves mert minket is üt,vág,mar a gyerek és jó lenne egy követ fújni ebben a dologban. Megértette hála Istennek. Úgy hogy nem egyedi eset sem a babád sem a nagyszülők viselkedése.

2020. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!