Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy előbb...

Mit csináljak, hogy előbb elaludjon?

Figyelt kérdés

Fél éves a babám, s éjfél körül alszik el pár hete. (Volt egy komoly mellgyulladásom, ami miatt felborult a napirend, és sehogy sem akar visszaállni.)

A délelőttöt hellyel-közzel átaludja (enni hajnalban is felkel), du. nem alszik szinte semmit, mégis bírja vígan éjfélig. Nem fogom sírni hagyni, felkelteni sem szeretném, mert ha fáradt bárhogyan elalszik. Ha már 2órával előrébb tudnám hozni a lefekvést (10körülre), boldog lennék. Vmi bababarát tipp?


2010. aug. 6. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán nem kellene hagynod, hogy egész délelőtt aludjon, és ha délután is aludna egy rövidet, lehet hogy jobb lenne, mert valószínű, hogy délelőtt kipiheni magát, délután meg sokat van fel, felpörög, ezért nehéz este ealtatnod. Az ő korában általában 2x vagy 3x szoktak aludni a gyerekek. az enyém még akkoriban 3x aludt, de rövideket.
2010. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak mi 10 óráról akartuk 8 órára levinni az időt. Mondjuk a kislányom akkor még 1-2 hónapos volt csak. Szerintem a babáknál is úgy van, hogy átesnek bizonyos szakaszokon a fáradságban, egyszerűen ezt kell észre venned, hogy mikor van a legálmosabb pont és akkor kell gyorsan ágyba dugni. Nálunk mindig 7 kor van a fürdetés most már tudja nagyon jól, hogy ezután az alvás jön. Ha fürdetés után nem fektetem le azonnal, akkor már nem lehet vele bírni, mert sírdogál. Mi többféle módszert is alkalmaztunk. Az egyik, hogy 8 körül babakocsiban tologattuk (abban mindig elaludt.) Tudom nem a legjobb megoldás de a célunk az volt, hogy megszokja, hogy nyolckor elálmosodjon. Hozzá teszem ez nem igazán vált be, de leírtam mint ötlet.


A másik módszer az volt, hogy 5 után nem hagytam aludni. Hiába akart majd leesni a feje én szórakoztattam, hogy ne aludjon. Zenét hallgattunk táncoltunk sétikáltunk játszottam vele, mindent bevetettem 7 óra felé már olyan álmos volt, hogy gyors pancsi és csicsi. Persze az elején nem ment ilyen könnyen. Volt hogy órákig ringattuk a férjemmel felváltva. A szobába teljes sötétséget csináltunk. A másik szobába nagyon halk lágy zenét tettünk be és magunkhoz ölelve cumi segítségével álomba ringattuk. Most fél éves. Annyira hozzászokott, hogy este 8 kor alvás, hogy ha bármiért kifutunk az időből, ő akárhol akárhogy 8:00- kor elalszik. Sokat kínlódtunk hogy ezt elérjük de nagyon kitartóak voltunk. Ragaszkodtunk a pontos időhöz a csendhez a sötéthez a nyugalomhoz. Ha most is vagy régebben mikor éjjel kelt sosem kapcsolunk villanyt és nem szólunk hozzá. Persze elég érdekes sötétben tisztába tenni vagy megitatni, de így tutira nem tér magához. A kivétel az mikor beteg vagy lázas akkor természetesen éjjel ha lázat mérünk vagy ilyesmi van, ahhoz kell villany de akkor is csak minimális. Ha nem alszik vissza hanem felébred és játszik, szórakozik akkor sem szólunk hozzá és nem kapcsolunk villanyt egy idő után megunja és vissza alszik. Szóval én azt javaslom, hogy negyed órával előtte kezd elaltatni, sötét, csend, nyugi, cumi (ha használtok.) És ringasd magadhoz ölelve, kicsit lehetsz erőszakos ha eltol magától vagy ellenkezik ne add fel.És így tovább 15 percenként vidd le az időt. Pár nap múlva megint negyed óra. Tudni fogja, hogy most mentek, egy kis ringatás és alvás. Az én lányom már az esti tápszer utolsó kortyainál elalszik, már nem is kell ringatni pedig régen órákat járkáltunk vele.

Remélem értelmes és érthető volt amit leírtam és sikerül hamarabb elaltatni. Az Én lányom reggel 6 körül kel, fél 10-től alszik fél 11-ig, majd délután 1-től fél 4-ig és este 8 kor alszik el este.Én sem hagytam soha egy percig sírni, szerintem is van más megoldás csak meg kell találnotok. sok sikert és kitartást.

7 hónapos baba anyukája

2010. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi
2010. aug. 6. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:

14:44-es:

hát ez elég durva....

nálunk este 10-11 körül alszik el, és nem akarom megválzoztatni, mert 1-2 hónap és magától elhagyja az esti alvást, akkor kb lesz 8 mire elalszik, ez így van rendjén. bocs az offért, én nem fárasztanám magam:)

2010. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Képzeljétek ma 8-kor elaludt. :) Nem tudom, mi történt. :) Remélem nem csak egy villámalvás lesz belőle.
2010. aug. 6. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!