Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintem fontos hogy a...

Szerintem fontos hogy a védőnő meglepetésszerűen menjen családlátogatásra! Egyeseknek ez miért nem tetszik?

Figyelt kérdés

Ezzel sok családon belüli erőszak megelőzhető(lenne) de sok anyuka nem tartja fontosnak,gondolom azok akiknél minden rendben van de attól még ennek vonatkoznia kellene mindenkire általánosan.

Hozzánk is jött már így a védőnő és átlag rendetlenség volt,de ha egyszer így élünk akkor miért kéne mást mutatnunk?

Vélemények?


2010. aug. 7. 08:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem hogy nem fontos,de szerintem udvariatlan valahová meglepetés szerűen beállítani,ha védőnőről van szó ha nem.

Normális szülű-védőnő kapcsolatban szerintem meg KELL beszélni a látogatás időpontját.

2010. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekem kellemetlen lenne, ha beállítana, mikor sietek, vagy más dolgom van. Neki is kellemetlen, ha nem talál otthon, vagy kitessékelem, hoyg nem érek rá.

A védőnő nem ellenőrizni jön, hanem szolgáltatást nyújt. Ez olyan lenne, mintha a fodrászom egyszer csak rám törne, hogy na most márpedig azonnal vágatunk. Ha ráérek, ha akarom, ha nem.

2010. aug. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem gondolod komolyan, hogy a családon belüli eröszakot így kell megelőzni??? Szerintem simán bunkóság a védőnőtől, hogy meglep, nem elég a pici, főleg ha első és minden idődet leköti az elején, még érezd is magad szarul, hogy kupi van. Ha szól előre a férjem szokott segíteni egy kicsit összekapni a lakást és jobban érzem magam.Nem kéne ilyesmivel stresszelni az anyukákat+semmi köze hozzá. Nekem az sem tetszik, hogy sokszor altatáshoz közeli időben jön, amíg beszélgetünk a gyerek átlendül a holtponton, aztán jön a fáradtság miatti kinlódás. Látják így is egy hónapban egyszer, ha baj lenne látszana. Jó, egyszer mondjuk belefér, hogy lepje meg a családot a biztonság kedvéért, de ne mindig így érkezzen. Nekem is volt már, hogy mondtam ne jöjjön, gyerek felöltöztetve bent a kocsiba és éppen parkolok ki amikor hív, hát nem csinálom vissza, majd máskor szól előre...ja 3 gyerekem van, talán nem szorulok annyira rá a tanácsokra, de a gyerkőcök összeszervezésébe belezavar egy ilyen szitu.
2010. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem illik szó nélkül beállítani. Nem gondolom,hogy bármi pont akkor, ott derülne ki!Ráadásul tényleg nagyon kellemetlen tud lenni,ha pl.mondjuk kupi van..Igaz semmi köze hozzá,mert nem ezen múlik a gyerek jólléte,de mégis van egyfajta megfelelési kényszer a védőnő felé.
2010. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az lenne a normális, ha megbeszélt időpontba jönne.

Úgy gondolom, hogy a védőnőnek kellene, hogy annyi ember ismerete legyen, hogy kiszűrje az esetleges problémás családokat. Már ha nem felületesen végzi a munkáját.

Érdekes, hogy amíg terhes voltam havonta jött, mióta megszületett a picikém aki már 6 és fél hónapos, 2-3xvolt nálunk annak ellenére, hogy rengeteg kérdésem lett volna. Ha telefonon keresem, gyakran fel sem veszi, vissza sem hív.

Bocs, hogy nem minden része a kérdésre vonatkozik:)

2010. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2010. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Azért mert bunkóság bárhova csak úgy beállítani. Én nyitottam reggel a kérdést erről, nálunk nem az van, hogy egyszer-kétszer bejelentés nélkül jön, hanem MINDIG!

Kívánom, hogy hozzád is állítson be 2 hetente egy idióta védőnő anélkül, hogy előre jelezné! Megérdemelnéd.

2010. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk mindig bejelentés nélkül érkezik.Csakis egy dolog miatt zavar.Tudja, hogy a babám 10-től 11-ig alszik, és akkor jön, amikor épp szunyálni menne.Kiveri az álmot a szeméből, mert épp a fogát akarja megnézni, vagy valami más kehéje van.Amikor nyitom az ajtót, már kérdezi is:

-Jajj!Csak nem aludni készül a csemete?

Volt olyan is, hogy apa éjszakázás után félálomban nyitott neki ajtót alsónadrágban.Hát ez sem zavarta.

Simán jöhetne bejelentés nélkül, de csakis kicsit később.

2010. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen,az egyik itt válaszoló ihlette a kérdésemet!


Másfajta válaszOkra számítottam,nálunk ebből soha nem volt probléma,amikor jött a védőnő kb 20 percet volt itt,ha aludt a baba akkor csendben volt...stb.

Nem szégyelltem a lakást még rumlis állapotban sem mert tisztaság az volt és a baba is elvolt látva,nekem nincs megfelelési kényszerem a védőnő felé,de szerintem semmi kivetnivaló nincs abban ha 1-2szer "rajtunküt" a védőnő.



Konkrét eset amikor értelmes(nek látszó) anyuka akivel jól lehetett kommunikálni hordta a gyerekét rendesen egészséges rendelésre,oltásokra,szegény babát az orovshoz is mert hurutos volt a gyereke és nem jöttek rá hónapokig hogy miért,egyszer a védőnő csak úgy kiment és ennek és a szomszédok elmondásának köszönhetően kiderült hogy 1 hónapos kora óta higított tehéntejjel itatja a babáját mert nem volt pénze másra!!!!!

2010. aug. 7. 11:33
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Minket is meglepett már a védőnő,vmikor az ikreim 2 hónapos korában.Vetett ágyat talált,engem hálóingben,köntösben,10 órakor.De tisztaság volt,a gyerekek el voltak látva,és békésen és elégedetten aludtak az ágyban.Én a rendetlenség ellenére büszke voltam magamra,mert látta,hogy valóban megbirkózom a feladattaokkal. Egy ilyen látogatás őszinte és egyenes,betekintés a család valódi életébe,és ezt egy védőnő nagyon jól tudja,s nem is számít ilyenkor teás-kávés bájcsevegésre.Sok családban csak akkor "puccolják" ki magukat,meg a gyereket,ha tudják h jön a védőnő,ezt szándékszanak leleplezni.
2010. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!