Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha délutáni szopit felváltjuk...

Ha délutáni szopit felváltjuk gyümivel 6 hósan, akkor a délelőtti szopit mikortól lehet, kell kiváltani? Ki hogy csinálta és mit eszik a bébi?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

elsőzör a délelőttit érdemes, mert ha fáj a kajától a babád hasa, az nem éjjel fog kijönni rajta, hanem délután.

először 1-2 kanálka gyümölcslé, aztán másnap 5-6 kanálka péppel keverve, harmadnap amennyit megeszik belőle. én úgy 4-5-6 naponta vezettem be új ízt. elsők voltak: alma, őszibarack, krumpli, répa, sütőtök. először szoptattam, majd egy fél óra múlva adtam neki a kaját, hogy ez se okozzon hasfájást. amikor már értelmes mennyiséget megevett, tehát nem csak szórakozott vele, akkor felcseréltem a sorrendet: először kaja, utána cici. így 2 hét alatt váltottunk ki egy étkezést, ekkor már nem kellett neki a cici evés után.

2 hét elteltével kezdtem el neki délután is kaját adni cici után, már felcseréltük a sorrendet is, de még nem váltottuk ki, még kéri a cicit is evés után. tehát ahogy nézem, 4-5 hét lesz a két étkezés kiváltása között.

legutoljára a reggeli és az esti étkezést kell kiváltani.

2010. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

pont forditva...

a védőnőm mondta hogy ha új ételt kap inkább délelött kapja mert ha fáj töle a hasa nem üvölti át az éjjelt hanem nappal még lehet dédelgetni és csillapitani. ha délelött nem volt baja töle akkor adtam délután is.


csak egy tipp.

egyébként 1 hónappal később hét hósan már kapott főzeléket is és tizóraira a gyümiket.

tejpépet csak nagyon ritkán

2010. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!