Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apa keveset van a babával,...

Apa keveset van a babával, mit tegyek, hogy mégis szorosabb legyen köztük a kapcsolat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Apukáddal?Vagy hogy is van ez....Esetleg a férjeddel/pároddal?
2010. aug. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez attol fugg mekkora a babad mert ha meg nagyon pici akkor sajnos sok ferfi nem tud ezzel mit kezdeni, ha mar nagyobb akkor sajnos nem tudok ra igazan valaszt adni. Amig a fiam csak oar hetes/honapos volt akkor az en ferjem sem toltott vele sok idot. Amiota 6 honapos azota ez megvaltozott annak ellenere, hogy sosem tettem ezt szova. Ugy vigyazott ra vagy elvolt vele, ha megkertem ra de egyebkent eszebe nem jutott volna. Amiota mar eltudnak jatszani es a baba sem un meg mindent 10 perc utan azota tobbet foglalkozik vele. Pl hazajon a melobol es latja, hogy a fiam mosolyog ra jatszani akar es leul melle eljatszanak 1 orat vagy az esti furdetesnel is jot jatszanak. Sokkal szorosabb a kapcsolat, mar setalni is voltak tobbszor kettesbe (igy konnyebb es gyorsabb nekem a takaritas es egyszerre kesz van minden). De 6 honapos kora elott ez nem volt igy. Nem lehet, hogy nallatok is valtozni fog, sok ferfi olyan tehetetlen egy kisbabaval (persze nem altalanositok de a legtobb igen).
2010. aug. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyilván a gyermek apjáról van szó.

Mennyi idős a pici? Mert ha pár hónapos, akkor többet ne is várj nagyon, nálunk ugyanez a probléma merült fel. Beszélgettem védőnővel, és ismerősökkel is. Apuka még nem igazán tud mit kezdeni a pár hónapos csecsemővel, azonkívül, hogy tutujgatja vagy eteti. Nekem azt mondták, hogy ez normális.

A mi lányunk 4 hónapos, és amióta gagyog, gőgicsél, nyúl a játékokért, rengeteget mosolyog, apuka is sokat játszik vele.

Nem lesz semmi gond, ne aggódj.

2010. aug. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, a kicsi apukájáról van szó, a kislány 14 hónapos. Egyszerűen borzalmas rossz időbeosztásban dolgozik, és keveset vannak együtt és a férjem -aki a baba apuja :)- nem igazán kreatív. Szeret a kicsivel játszani, bolondozni, de néha nem tudnak egymással mit kezdeni, mert keveset vannak együtt, nincsenek összeszokva.
2010. aug. 9. 08:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos az én férjem is nagyon-nagyon keveset van itthon. A kicsim 16 hónapos, de rajong Apáért. :)

Egyrészt, amikor úgy jön haza a férjem, hogy még ébren van a lányom, mindig előre mondom, nézd, mindjárt jön apu! Aztán belép Ő. :)(Ez annyira bejött, hogy az első szava volt az apa kb. 10 hónaposan, a férjem persze elolvadt tőle...:) )

Aztán fürdésnél ha itthon van, valamilyen ürüggyel kimegyek, és őket kettesben hagyom. Pelus cserét is így szoktam kettőjükre bízni, és utána elmondom, hogy nahát, nálam nyafizósabb volt egész nap. Ettől sokkal szívesebben csinálja a férjem is. Igaz ritkán, de volt hogy meglógtam mondjuk uzsikor, és ketten ettek, ami megint nagy sikerélmény mindkettőnek, hogy szépen elfogyott a kaja.

Szerintem csak azt kell éreztetni a babákkal, mennyire örülünk, ha apu hazajön, és még ha mérgelődünk is, hogy alig látjuk, a gyerkőc ezt ne érezze. Aput pedig dicsérni, ha valamit csinál a babakörül, mert könnyen el lehet venni a kedvüket.

Mindemellett persze megszakad a szívem, mikor apu már 3 napja nincs itthon, a kicsi minden ébredésnél keresi, a fényképe láttán hívni kezdi, de ez van. Szegények ebbe nőnek bele, próbálom vele nem éreztetni, hogy én is szomorú vagyok emiatt a helyzet miatt.

2010. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes bátorítani ilyenkor apukát, és rámutatni arra, hogy mennyire kötődik a pici hozzá. Apai büszkeséget segíteni... Egy-egy elejtett mondattal.

Pl. ha játszik vele, megjegyezni, hogy mosolyog rád, nézd... vagy a picihez beszélve, hogy szereted apát, hogy bújsz hozzá - ilyen apró megjegyzések nálunk nagyon büszkévé teszik apukáját. Mit tanított neked apa?

(egyszerűnek tűnik, de hidd el, működik)

Be is szerezhetsz pl valami olyan játékot, ami kreatív, ügyességi játék, és a pici korának való, és hagyni, hogy apukával fedezze fel, hogy ő is tanítson neki dolgokat. Ilyenkor büszke lesz rá, és erősíti a kötődést. De amúgy szerintem az apukával 2-3 éves korban kezdődik az igazi kötődés, mikor sokat beszél már, és több mindent tudnak együtt csinálni.

2010. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már otthon van fürdetési időben, kérd meg, hogy fürdesse ő. Az én párom nagyon jól elmókázik a lányunkkal esténként a fürdőkádban. :)
2010. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!