Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha kimaradt a kúszás?

Baj, ha kimaradt a kúszás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos. Volt, hogy felvette a "kúszó pozíciót" de nem kúszott egy percet sem. Minden irányba forog, hasról-hátra és fordítva, felülni szépen felül mászni nagyon szépen mászik, kanapé, szék, ágy, és szekrény mellett próbál már felállni. A doktornő szerint nagyon okos-értelmes, a nevére Odafigyel, ha azt mondjuk neki "anya" vagy "apa" rá figyel. Bal és jobb kézzel is felváltva tud tárgyal után nyúlni, át tudja tenni a másik kezébe, ha éhes, akkor "hamhamham"-al jelez, ha baja van akkor "mamama" gügyörészik mindig jókedvű. Bár "fényevő". Baj, ha kimaradt a kúszás? Vagy később még lehet ezt pótolni?

#baba #mászás #Nincskúszás
2020. okt. 23. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagyok orvos, de pl akiket követek youtubeon, instagramon (amerikai családok), egyiknek a babája sem kúszott, hanem rögtön másztak. Az én babám meg három hónapja kúszik, (szintén 8 hónapos), de már úgy, mint a villám. Feláll, rajtunk âtmászik, feltérdel, felmászik, de a földön olyan gyorsan kúszik váltott kézzel lábbal, hogy szerintem neki ez így jó... Remélem lassan elkezd mászni, mert az sokkal fontosabb.
2020. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Nekem a dveenyis azt mondta hogy igen baj.
2020. okt. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan dolog, hogy igen, lehet baj, de akkor is lehet, ha mindkettőt jó sokáig és szabályosan űzte.

Szóval gyakorlatilag felesleges rajta izgulni.

Lányom 4 hónapot kúszott villámgyorsan kommandós stílusban, majd 4 hónapot mászott szintén szabályosan és diszlexiás.

2020. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sokmindent hallottam már, van aki szerint az a lényeg, hogy vagy a kúszás vagy a mászás meglegyen. Az enyémek egyébként kúszni kúsztak de nem vitték túlzásba. A lányom még kúszott is valamennyit, de a fiam pár nap múlva átállt a mászásra.
2020. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2020. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dévényes, nem baj ha kimarad. Vagy kúszás, vagy mászás legyen.
2020. okt. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2020. okt. 23. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!