Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós anyatejes babánál...

Hasfájós anyatejes babánál mit ne egyek, hogy jobb legyen? Tudtok tapasztalatot írni?

Figyelt kérdés
5 hetes babám, 3 hetesen már sírt sokat a hasától, akkor azonnal abbahagytam a tejtermékeket, nem eszek puffasztó zöldeket, de már kb semmilyet se:( gyümölcslé is gond? Azt se nagyon igyak? Frissen facsart zöldséglevet (cékla/répa/alma) ihatok? Még esetleg segitetek?

2020. okt. 28. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Biogaia-t szedhetne esetleg.
2020. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy legtöbbször semmi diéta nem segít, csak az idő.

Amit kipróbálhatsz: BioGaia, Infacol/Espumisan, 1 hónaptól Gripe Water Baby. Nekünk csak rosszabb volt tőle, de sokan esküdtek rá, így adtunk egy esélyt neki.

Pukizgat? Tekereg? Próbáld meg többet büfiztetni, pocaktornáztatni, masszírozni, melegíteni a hasát.

Teljes tejmentes diétát nem érdemes tartani, ha más tünet nincs, mert vitaminhiányt okozhat. Amit én csináltam, hogy a tehéntejet növényi tejre váltottam, de egyéb tejtermékeket eszek (néha pici tehéntej lemegy). Most, hogy idővel javult a pocija, lassan visszavezetem a tehéntejet is. Drasztikus megvonások nem kellenek, mert csak kis százalékban okozza a problémát az általad megevett étel. Kitartás!

2020. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Ez sztem már nem kólika. Az 3 hónapos kora után elmúlik. Nekem is benne volt a fiam de mire 4 hós lett, mindent ehettem. Szerintem kérdez orvost, hogy mi lehet a baj
2020. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Jajj bocsánat. 5 hetes. Valamiért 5 hósnak néztem 🤦😅

Szóval 3 hóig az igazi segítség csak a türelem és az idő.

Tornáztasd, masszírozd, melegítsd a pociját és hordozz.

2020. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Majdnem egy éves koráig így volt az én babámnál,neki a Gripe Water vált be a legjobban.

Sajnállak tudom milyen ez :(

2020. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Okes:)! A hordozo baby mai tait megvettem. Probalkozok vele mától. Novenyi joghurtot vettem, akkor azt ehetek, ez igy jo hir. Most is itt rotyog szegényem....kiságyban sír, mellettem kevésbé. Én most feladtam a kiságyat:( aki hordoz...rögtön szereti a kicsi? Első próbának annyit elvolt benne míg megreggeliztem es kicsit pakoltam.....
2020. okt. 28. 11:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem jó neki az a hordozó. Vagy nem jól kögötted. Ne értsd félre, nem kötekedni akarok de tényleg benne lehet, hogy ezért nem tetszik neki. Az én babám az első pillanattól szerette. Karikásban hordoztam.

Amúgy olvass utána a 4. trimeszternek. Ilyenkor még nagyon igénylik a kicsik az anyjuk közelségét. Az én fiam pl este csak rajtam tudott rendesen aludni🤷

2020. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kötekedsz! Köszönöm!!! A lába sztem rosszul volt valahogy. Es kicsit lógott a teste nem volt feszes. Gyakorolnom kell!
2020. okt. 28. 12:08
 9/12 A kérdező kommentje:
Mozgásfejlődésben nem akadály a hordozó szerintetek?
2020. okt. 28. 12:08
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen ezekre oda kell figyelni. A lába széles terpeszben, térdhajlatig támadztva. És jó szorosan kösd magadhoz. Persze azért levegőt kapjon. 😂 Annyi hely legyen max köztetek, hogy a kézfejed épp beférjen.

A mozgásfejlődés nem ezen múlik. 3 hetes kora óta hordoztam és 10 hós kora óta jár. Szted akadályozta? 😅

2020. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!