Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és milyen sűrűn takarít...

Hogyan és milyen sűrűn takarítasz kisgyerek mellett, aki a földön játszik/tipeg/mászik?

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekel, hogy a lakásban hányszor mosod fel a konyhát, hányszor porszívózol, sepregetsz? Azt ís írjátok meg, hogy Apa mennyire tud vigyázni a rendre, vagy a lakás mennyire nyílik a szabadba.

Itt az én példám: 2 hét alatt 3* takarítok, tehát átlagosan 4-5 naponta. Ekkor porszívózás, portörlés, a szoba felmosása. Előszobát minden nap kéne seperjek, de van, hogy csak minden második nap teszem meg időhiány miatt. Hátrányok nálunk: a házat most építjük, szóval a konyha-előszoba egy légtérben van, direkt az udvarra nyílik, szóval sok port, homokot, esőben sarat hozunk be, ahonnan egyenesen a szobába visszük tovább. A párom izgága ember, mikor hazajön, mire két mondatot elmesél, az egész konyhát-előszobát körbejárja cipővel. Én ha hazajövök, megállok a lábtörlőn és addig nem lépek tovább, míg a cipőt le nem vettem. Hogy a port ne hordja be a szobába, össze kell sepregessem az előszobát gyorsan, mielőtt hazajön. Mostanában már mezitláb járok, hogy érzem-e a koszt a lábam alatt. Rögeszmés vagyok, vagy ez a minimum?

A kisfiam 6,5 hónapos, a földön játszik, a szobában: linoleum, azon szőnyeg, azon egy tiszta lepedő, azon egy vastag pléd, rajta a baba plédje, rajta a baba.


Nálatok ez hogy működik? Összehasonlítás miatt kérdem.


2010. aug. 9. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

akkor sorban.


régebben főútvonalra -47-es- nézett a lakás és százszor retkesebb volt mint most.


22 hós a gyerek.


porszivózni rühellek azt a férjem üzi hajtja én felmosok hipós felmosószeres vizzel


hetente 2x porszivózunk és kétszer mosunk fel


apa nagyobb rendmániás mint én nagyon vigyáz én inkább halkan türök...


cipőt a férjem a bej. ajtó mögé dobja és nem tudom tőle kinyitni az ajtót hülyét kapok.


télen egy régi póló van az előszobában arra tesszük a nedves cipőket.


konyha előszoba fürdőszoba: kőlap

szobák parketta és szőnyeg.



hétvégén takaritunk hétközben csak kefe meg lapát és mindig van felmosóviz ha baleset lenne.


állat nincs.

2010. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia, bár ez lakótelepi lakás, azért leírom.

Hetente 2-3-szor porszívózok (hajak, morzsák...), heti 1-szer mosok fel. Aki az ajtó előtt nem veszi le a cipőjét, arra nagyon morcos vagyok, szóval nálunk nincs cipőben mászkálás, még akkor sem, ha csak a pl telefont az asztalon felejtjük, cipő le egyből.

Másfél éves a lányom.

2010. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hónapos, éppen abban a korszakban van, hogy ismét élesedik a hallása, így fél a porszívótól. Ráadásul takarítógépem van, ami dög hangos, böszme nagy, 3 lityit izzadok, mire azzal végzek.

Ezért kértem a páromtól egy elektromos seprőt, ami nem túl hangos, de azért összeszedi a koszt. Azzal minden nap végigmegyek a lakáson. Felmosni, port törölgetni, úgymond "nagytakarítani" minden héten egyszer szoktam, de alapból nem megyünk be cipővel, így nagy kosz nincs.

Egyébként meg a kisfiam kint csúszik-mászik a kertben, ahhoz képest a lakás patyolat.

Szerintem ez a lepedő-vastag pléd-baba pléd dolog enyhén túlzás. Mit csinálsz majd akkor, ha csúszik-mászik, és mindent a szájába vesz, amit talál? Nem tudod megvédeni mindentől! (És nem is kell...)

2010. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ja és az én gyerekem is folyton a földön van mert az jó!
2010. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Másodikon lakunk, szobákban padlószőnyeg, többi helységben járólap. Hetente egyszer nagytakarítás, portörlés, sepregetés, felmosok ecetes+sima vízzel, porszívózok. Ha úgy látom, hogy még ezen felül szükséges, igény szerint felseprek, port törlök.

Cipőket előszobában levesszük, papucsban csak bent vagyunk, nem járunk ki.

Kúszó-mászó babám van. Mielőtt kiságyba rakom, illetve evés előtt megmosom a kezeit, lábait, kúszás-mászás után.

2010. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi soha nem jövünk be a házba cipővel. Erre van az előszobában egy lábtörlő, az a volnal, amíg be lehet jönni. Amíg nem szokja meg a család, te is használj ilyen. Én minden nap felmosok, 3 gyerek mellett mindig történik valami. A konyhában, előszobában van, hogy egy nap kétszer is. Portörlés 1 héten egyszer.

Pici mellett, aki minden szöszt, koszt felszed, bekap a földről minden nap fel kell mosni, főleg, ahol ő kúszik-mászik.

2010. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi tetőtérben lakunk, lent van egy előszoba, ott levesszük a cipőnket, tehát már a lépcsőre sem lépünk cipőben, de mégis iszonyat kosz tud összegyűlni 2-3 nap alatt.

Van egy 9 hónapos és egy 3 és fél éves kisfiam, ők egész nap a földön vannak, a kicsi hason kúszik, így a ruháján egyből meglátszik, ha 2 napig nincs takarítva :)

Én heti 2-3x porszívózok és 1-2x felmosok, viszont portörlésre csak kb. havonta 1x kerül sor.

A párom elég rendetlen tud lenni, pl. a cipőit, focicuccait, motoros ruháját, bukósisakot össze-vissza teszi le, szanaszét hagyja, amivel kikészít!

Néha olyan érzésem van, hogy egész nap csak pakolok, rendet rakok, takarítok...

Amíg a kicsi egy helyben feküdt, addig a földre leterítettünk egy félbehajtott vastag plédet és arra tettünk egy lepedőt, így hideg sem volt neki és tiszta helyen feküdt.

2010. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves banyuci! Mire mászni fog és mindent a szájába dug, addigra már remélhetőleg fent leszünk a manzárdon, a frissen festett-parkettázott szobákban! Addig kéne valahogy kibírni, de néha úgy rühellem az egészet, pedig hálát kéne adjak Istennek, mert most az előszoba is le van csempézve, a vadonatúj cserépkályhát a konyhából tápláljuk télen, a baba születése előtt a kályha régi volt, a szobából tápláltuk, az előszoba is csak linoleumos volt. Tudom jól, hogy csak azért ilyen nehéz, mert nincs kész a ház, csak néha túlzásnak érzem, amit csinálok. Például rühellem a felmosó moppot, négykézláb ronyggyal mosok fel, hogy lássam, marad-e valami a csempén utána. Anyukám ilyen pedáns, anyósom elég trehány, tőle örökölte a párom is...:( De mióta megvan a kicsi, néha úgy érzem, hogy egész napom takarításból áll.
2010. aug. 9. 16:00
 9/15 anonim ***** válasza:

Tavaly decemberben költöztünk fel a tetőtérben kialakított, külön bejáratú lakásunkba, akkor volt a fiam 7 hónapos, épp elkezdett mászni. Akkor minden nap azzal indult a napunk, hogy felporszívóztam, amikor aludt, meg felmostam az egész lakást.

10,5 hósan elindult, akkor már lényegesen kevesebbet tartózkodott a földön mert "elfelejtett" mászni, így 2 naponta takarítottam csak.

Apa külföldön dolgozik, keveset van itthon, így jószerével 2-en vagyunk a gyerekkel, nem sok koszt csinálunk.

2010. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekunk csaladi hazunk van, hatul egy nagy erkely onnan is be lehet jonni az ebedlobe ugyhogy neha onnan is kerul be kosz boven. :( Az eloszobat es a konyhat ketnaponta mosom fel a szobakat pedig hetente (nappali, ebedlo, babaszoba, haloszoba). A szobakba laminalt padlo van igy azokat hamar feltorlom. A babaszobaba van szonyeg, meg a nappaliba egy kisebb igy a porszivozas nem okoz nagy gondot. A furdot es a wc-t hetente takaritom es mosom fel. Hat en ugy oldottam meg, hogy a kisfiam 9-kor ebred es en felkelet elotte 2 oraval. Ferjem 7-re megy dolgozni igyis ugyis felebredek a mozgasra. Kave, reggeli egy kis internet es nekiesek a konyhat felmosom es az eloszobat, ha latom, hogy por van akkor port torlok (ezt nem minden nap csak neha). A furdot altalaban szerdan szoktam takaritani, ilyenkor nem mosom fel az eloszobat es a konyhat. A laminalt padlokat a szobaba ma toroltem fel ugyhogy ma sem volt eloszoba es konyha felmosas, majd holnap. Minden napra van egy kicsi. Sajnos nallunk csak igy megy, nincs segitsegem. :(
2010. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!