Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9hónapos baba miket ehet már?...

9hónapos baba miket ehet már? Még foga nincs, nagyon nem fogadja el a darabos bébiételt

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Ha nincs foga,miért adnál neki darabosat?

Az én fiam 10hónapos, 2 foga van, így rágni nem tud még. A mi kajánkat eszi már 1hónapja összepépesítve.

2010. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Az elsőnek csak szólok, hogy nem a fogával rágja össze a kaját, hanem az ínyével.

Kisfiam 7 hónapos volt, amikor kivett a kezemből egy darab kenyeret, és elcsócsálta. Egyetlen foga sem volt.


Azóta kap darabos kajákat. Amelyik baba öklendezik a darabos bébiételtől vagy darabos kajától, egyrészt még nem érett meg rá, másrészt pedig apránként szabad csak a daraboshoz szoktatni. Natúr, sótlan kukit, bulátát, kölesgolyót, omlós babakekszet kell adni a kezébe, hogy gyakorolni tudjon. Aztán jöhet a kiflivég, a kenyérdarabka, és a darabosabb, csak villával összetört, nem teljesen pépesített bébiétel.

2010. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Ja, még azt kihagytam, hogy ha azok a babák, akiknek csak elöl nőttek ki a fogaik, azokkal rágnának, minden gyerek úgy nézne ki evés közben, mint egy nyuszi...
2010. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az elején nekem is akkor inkább nem evett a lányom, ha darabosat kapott és nem volt foga. Kb. 1 éves korában bújt ki az első, aztán szépen hozzászokott, de 9-10 hónapos korában már kapott darabosat délben, mert a fogínyük annyira erős, hogy megbírkóznak a darabossal is, meg főttet adsz neki, ami puha, így még könnyebb, csak rá kell neki jönnie, hogy nem mindig csak nyel.
2010. aug. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!