Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar elmenni itthonr...

Miért nem akar elmenni itthonról egy kicsit a párom? Miért akar mindig a gyerekkel lenni?

Figyelt kérdés

Én látom rajta hogy már nem olyan mint régen. Mindig csak a gyerekkel van és ez így nem jó.

Én holnap itthon vagyok egésznap és mondtam neki hogy holnap menjen el baratnőihez de nem akar. Olyan mintha nem akarná velem hagyni a gyereket. 6 hónapos a lányunk de még 1 óránal többet nem voltam vele kettesben. Az az 1 óra is csak akkor mikor orvoshoz megy a párom vagy sétálni megyek vele, akkor is szokta mondani hogy ő is jönni akar. Mit csináljak hogy menjen el valahova érezze jól magát? Vagy foglalkozzon magával mint régen? Sehogy sem tudom ravenni pedig érzem hogy nagyon kéne.



2020. dec. 4. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nincsenek olyan barátnői (már), akik miatt megéri kimozdulnia. Az elején nem tudott, most meg már lehet lemorzsolódott a társasága.

Csináld azt, hogy veszel neki masszázsjegyet, kuponokat ruhaboltokba, ha már kiadtad rá a pénzt, csak elmegy. Mondd meg, hogy egyedül kell mennie.

2020. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Menjetek együtt valahova. Én is így vagyok vele, egyrészt már nincs olyan barátnőm akinek ne lenne gyereke, másrészt jobban érzem magam a férjemmel és a lányommal. Menjetek együtt sétálni, kirándulni, szép idő lesz holnap.
2020. dec. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha 6 hónapos a baba, talán még szoptat, nem? Tény, hogy lehet fejni, de ha eddig nem evett cumisüvegből, akkor gond lehet.

Csináljatok közös programot.

2020. dec. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Azt nem tudom megmondani,hogy ez miért van,de én is ilyen vagyok. A fiam fél éves korában még hallani sem akartam arról,hogy elmenjek otthonról kikapcsolódni vagy bárhova a gyerekem nélkül. Most 13 hónapos és egy héten egyszer elmennek pár órára, apás programot csinálnak. Általában alig várom,mert nekem is kell ez az idő magamra,de nyugtalan vagyok végig. Mintha nem tudnék kikapcsolni,már nem ugyanaz semmi,nem vagyok el a gyerekem nélkül. Ne vedd magadra szerintem,idővel ez biztos változni fog. De jól csinálod,hogy felajánlod ezt neki,ha nem fogadja el most,nem baj,ragaszkodik nagyon a kicsi babához. Lehet pár hónap múlva már kérni is fogja,hogy had menjen ide vagy oda.
2020. dec. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Beszélgess vele erről. Hogy szerinted jót tenne neki, hogy te is szeretnél csak úgy kettesben lenni a babával, szeretnéd, ha ez idő alatt lazítani, kikapcsoldna.


Azt is megkerdezheted, hogy esetleg fel e rad bízni a gyereket. Ezen nem kell megsertodni, nyilvánvaló, hogy ő érzi, tudja minden rezduleset a babának, ha fel rád hagyni, akkor próbálj meg eleinte minél többet a babával foglalkozni, mikor itthon vagy, hogy lássa a feleséged, te is elboldogulsz vele, át tudod oelenkazni, meg etetni, bátran megfogni, meg nyugtatni, lekotni játékkal. Szerintem ha majd látja hogy megy ez neked, nyugodtabban rád bízza majd.


Egyébként közre játszhatnak a hormonok, emlékszem, mikor pár honaposan az unokaocsemet át akartam vinni a szomszédba, egyrészt a neni akarta látni, másrészt hogy a tesóm kicsit fellelegezzen és legyen egy szabad feloraja, hát a tesóm meg a szomszéd kapujahoz érve utánunk szaladt, hogy neki hiányzik a kisfia.

2020. dec. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén az ismerősök a családjukkal vannak. Mivel egész nap alig vagyok felnőtt társaságban, így nem vágyom arra, hogy egyedül menjek ide-oda.

Én ilyenkor jobban szeretem, ha együtt megyünk, amíg én ruhákat próbálok, a férjem lefoglalja a babát. Vagy együtt kirándulunk és a férjem hordozza vagy tolja a babakocsiban. De az is jó, ha én otthon filmet vagy sorozatot nézek és addig a férjem ellátja a babát, esetleg el is viszi egy kis időre.


Szóval engem nem az tölt fel, ha egyedül elmegyek otthonról, hanem ha nem kell a napi dolgokkal foglalkoznom. Pelenkázni, főzni, takarítani...

2020. dec. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Az teljesen normális, ha egy anyuka nem vágyik el a 6 hónapos csecsemője mellől.
2020. dec. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Az ilyen nőknek nincs hobbijuk. Így elképzelni nem tudják mit tudnának csinálni mikor épp nem anyák. Én elképzelni nem tudtam, hogy bírom ki addig, amíg stabilan 3 órára otthon tudtam hagyni a lányom, hogy elmehessek kikapcsolódni a hobbimban.

Segíts neki kitalálni, miben érezné jól magát, mi kapcsolná ki.

2020. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Nekem sincs hobbim, de ezerszer változatosabban töltöm a szabadidőmet, mint aki napi rendszerességgel ugyanannak a hobbinak él.
2020. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem mentek kettesben valahová, miért kellene neki másokkal elmenni, ha nem akar?
2020. dec. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!