Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ölben kell ringatni a...

Tényleg ölben kell ringatni a néhány hónapos babákat?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm szerint ezeket a néhány hónapos babákat mindig ölben kell tartani és ringatni. Szerintem meg a napi 8 óra szopi bőven kielégíti az intimitásigényünket, a maradék időben inkább csinálnám a dolgom, őt meg lerakom a pihenőszékébe, és nézi, hogy mit csinálok, meg a játékait, és hajtja a széket. Rosszul gondolom? Szopi közben sincs ölben, fekszik mellettem.
2020. dec. 30. 03:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
A proliknak nincs igényük az érzelmekre, ha a gyerek 18 lesz, úgyis kidobják az utcára, mert már nem jár utánuk családi pótlék.
2020. dec. 30. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Egyikőtöknek sincs igaza.
2020. dec. 30. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Babája válogatja. Vannak amúgy ölbebabák, akik szinte csak kézben hajlandóak meglenni (gondolom, nekik nagyobb megrázkódtatás lehetett kibújni az anyukából), meg vannak olyanok, akik kifejezetten élvezik a világ felfedezését.

Úgyis jelzi a pici, ha ölben akar lenni, amíg nem sír, csináld úgy, ahogy neked jó. Ha hiányzol, úgyis pityeregni kezd és ölbe kéredzkedik, addig nyugodtan tedd a dolgod kényelmesen.

2020. dec. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
4 hónapos lesz a kislányom, egyáltalán nem ölbebaba. Egy darabig evés után elvan a karunkban és este fürdés előtt igényli, de egyébként ő a játszószőnyegen szeret lenni, játszik, nézegeti kezét, lábát. Ott vagyunk körülötte, de elvan magában âltalában. A ringatást egyáltalán nem igényli.
2020. dec. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Én a kicsit 7 éve fejjel lefelé lógatgattam sokszor de nem sokáig

Hol nevetett hol sírt de nem lett baja eddig szerintem az ölben ringatástól pláne nem lesz.

2020. dec. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

A pár hónapos babákat a játszószőnyegen kell játszani hagyni hogy fejlődjön a mozgása, at itmai, fedezze fel a világot.


Az első 3 hónapban előfordulhat, hogy csak ölben nem sír, de az anya döntése, hogy ezt hogy kezeli. Ringathatja, vagy leteheti, hadd sírjon, én a köztes megoldást választottam, kendővel magamra kötöttem , így a dolgommal is haladtam, a gyerek se sírt hanem jókat aludt, jobban fejlődött.


Amikor nem rajtam aludt, akkor meg a földön volt.


Ha ettünk, vagy főztem, akkor került a pihenőszékbe, de abból meg hamar elkezdett megpróbálni kimászni.


Szóval szerintem egyikőtöknek sincs igaza.

Egy babának alvás és mozgás kell, ezt se folyton karban, sefolyton pihenőszekbe rakva nem éri el.


Aludni lehet ölben, hacsak úgy megy, az az egyik legfontosabb, ilyenkor fejlődnek, nőnek a babák, alvás közben, deha ébren van, akkor meg ne legyen pihenőszekben folyton, mert az hátráltatja a fejlődében.

2020. dec. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
6.vagyok, hozzátenném kb 3 hóbapos kora óta nem kell hordozni, szinte mindig a földön van, játszik.
2020. dec. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen a baba habitusàtòl függ, meg az anyàtòl.
2020. dec. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem szoktatod hozzá, akkor nem kell állandóan ringatni, meg ölben tartani. Két gyerekem van, egyiket sem cipeltem magammal egész nap, mint ahogy egyiket sem kellett ringatgatni (pl. alváshoz) sem.
2020. dec. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Ja, és ettől még természetesen nem fogom őket 18 évesen "kidobni az utcára, mert már nem jár utánuk családi pótlék". 9-es voltam.
2020. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!