Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 hetes kisbaba esetében...

1,5 hetes kisbaba esetében meddig mondható normálisnak a sárgaság?

Figyelt kérdés

Ma pl nem cicizett olyan étvággyal a babám mint tegnap, tegnap az orvos mikor nálam volt azt mondta nyugodtan ehet ciciből. Most nem rég még azt olvastam hogy sárgaság esetén szüneteltetni kell a cicis szopizast és tapszerrel kell addig etetni a babát.


Tapasztalt anyukák, mit javasoltok ?


2021. jan. 7. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom már, de több hét volt, mire lekopott a babámról a sárgaság. Még nem hallottam ilyet, hogy tápszert kell adni. Az a lényeg, hogy ne éhezzen amiatt, ha aluszékony.
2021. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is besárgult de császárral született és nem indult be a tejcsi 3 napig ezért kapott tápszert. Meg azért is, mert úgy legyengült a sárgaságtól, hogy egész nap aludt. Úgy kellett ébresztgetnem, hogy egyen. Pisis pelus talán 2 volt, kakás egy sem. Ha van tejed és tud szopizni a baba akkor etesd mindenképp mellből. Ha bealszik rajta akkor próbáld felébreszteni. Nekik ilyenkor nagyon fontos a sok folyadêk, mert a pisivel-kakival ürül ki a bilirubin. Az én gyerekem volt napozni is. Utána már lement a sárgasága és volt pisi -kaki bőven.
2021. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet cicizik annál gyorsabban múlik a sárgaság. Ha nem tudsz szoptatni akkor a tápszerezés fog segíteni.

De az orbitális hülyeség hogy ilyenkor nem szoptathatod

2021. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol olvastad, de ekkora baromságot még nem hallottam!

Pont az a lényeg, hogy minél többet egyen a baba, az mindegy, hogy anyatej vagy tápszer. Akkor kell tápszer ha nincs elég tejed, mert a sok folyadék a lényeg, ezért kell pótolni. Ha nagyon aluszékony ébreszteni kell.

A fiam is sárga volt, én napoztattam. Oda húztam az ablak alá a kiságyat, elhúztam a függönyt és besütött rá a nap. Meg persze nagyon sokszor mellre tettem!

2021. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A babám majdnem 1 vagy 2hónapos koráig (így rémlik)sárga volt. Sokat szopiztattam és szórt fényben napoztattam, levegőztünk mindennap kétszer. Majd elmúlt. Nem kell tápszer, ha van tejed!
2021. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Van olyan,hogy anyatejes sárgaság,régen valóban javasolták a szopi felfüggesztését..alapból elhúzódhat anyatejes babáknál a sárgaság. A fiam 2 hónaposan még sárga volt, vérvételre is beutaltak,de senki nem javasolta màr a tápszert,így szoptattam tovàbb. Rá 2 hetre el is múlt neki.

Kerdező,szoptasd bàtran,minél többet, ha kell,ébresztgesd közben. Havi státuszokon úgyis latja doki,ha szükséges max.neki is vesznek labort.

2021. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Anyatejes sárgaságnál nincs eltérés a májenzimeknél!!


Ez a különbség a májbeteg gyerek sárgasága, és az élettani vagy anyatejes sárgaság között.


Az én lányom májbeteg lett. Neki minden enzimje az egekben volt, 2.5 évig küzdöttünk, mire helyrejött.


2 évig szopott, senki sem javasolta, hogy ne adjak neki anyatejet. Pedig őt rengeteg orvos látta. (Nyíregyháza (itt lakunk), Debrecen, Miskolc, Budapest)

2021. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem ártana egy kis kék fény terápia a babádnak!


Mindenesetre tedd az ablak közelébe, ha süt a Nap! Aranyat ér a sárga babáknak.

Valamint szoptasd sokat!

2021. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az enyém sajnos 5-6 hetes koráig is nagyon sárga volt, utána múlt csak el. Nekünk ez nagyon nehéz időszak volt. Szinte egész nap aludt, enni is alig tudtam felébreszteni. Irtó nehezen szopott, nem volt hozzá ereje, és a tejem is nagyon nehezen indult meg. Az én lányom szopott, amennyit tudott, aztán pedig vagy lefejt tejet kapott mellé cumisüvegből, vagy (ha épp nem tudtam annyit fejni) tápszert.


Szerintem ha tudod szoptatni, illetve, ha ő tud szopni, akkor mindenképpen szoptasd. Elvileg hetente mérik a súlyát (?). Súlymérésnél kiderül, így elég táplálékhoz jut-e. Vagy ordít is esetleg, ha annyira éhes marad. Ekkor tudod azt csinálni, hogy ha szopott, utána még adsz neki pluszban cumisüvegből is anyatejet, vagy ha az nincs elég, akkor tápszert. De ebben a védőnő is tud tanácsot adni.

2021. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De az a lényeg, hogy ne éhezzen. Nekem horror volt, hogy sokszor 20-30 percig is ébresztgettem, mire etethető állapotba került. Újszülöttként éjszaka sem ébredt enni, annyira aluszékony lett. 3 óránként keltettem magam éjjel az első 2 hétben telefonnal, hogy ébresszem enni. A súlya alig ment az elején, szóval szükség is volt rá.
2021. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!