Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szép név a Bátor?

Szép név a Bátor?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 13:33
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
53%

nekem tetszik!

a többi régi magyar név is tetszik, de nem mind, pl. szerintem egy Tas vagy Töhötöm már kicsit túlzás. viszont a Hunor, Zétény, Bátor tetszenek. a Vitéz és az Álmos már megint kicsit gáz, de a Bátor még OK.

egyébként van egy ismerős kisfiú, akit úgy 10-12 évvel ezelőtt Vitéz Bátornak neveztek el, mármint ez a 2 keresztneve van. hát elég gáz szerintem, el tudom képzelni, mennyit cikizik...

de az én gyerekem se lenne sose Dzsennifer, Mercédesz, Ronaldó vagy Brendon.

2010. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név.Nekem még azelőtt tetszettek az ős-magyar nevek hogy ennyire divat lett.Nem vagyunk egyformák,mindig sokan lesznek akiknek nem tetszik(ezt bármelyik névre elmondhatjuk)a gyerekek pedig minden névben találnak csúfolódásra okot(ezért gyerekek :) )Tehát szerintem az legyen a mérvadó hogy ti(apa,anya)mit szeretnétek. :) egy Zétény és egy Zimány anyukája :)
2010. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg az Attila jobban fog tetszeni a kisfiamnak, mintha Gusztávnak neveztem volna el.
2010. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
Igen ez valoszinu, de biztosak sosem lehetunk benne, hogy mi fog tetszeni a babanak amikor felno amikor a nevet valasztjuk.
2010. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Tetszik a Bátor, de annyira nem, hogy így nevezném el. És hogy becéznéd majd? vagy nem akarod becézni? én mondjuk imádom a becézéseket, a Bátort meg annyira nem lehet pl Bati?
2010. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

Szép név a Bátor.

Van ennek egy megfelelője: MOTUN, anyakönyvezhető, azt jelenti bátor. Hátha megtetszik nektek :)

Én nagyon szeretem a magyar neveket.

2010. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
51%

13:57-es: Azert az Erik nevet szerintem ne keverd a Dzseniferek,Dzsesszikak,Kimberlik es tarsai koze mert az Eriket szinte mindenhol igy irjak meg itt kulfoldon is tobb Erikkel mint Ericcel talalkoztunk.

Es nemzetkozileg szinte mindenhol hasznalatos es engedelyezett nev. Ezenkivul az Erik nem amerikai hanem german erdetu nev!!!

Nekem se tetszenek az osmagyar nevek de meg egyszersem szoltam le soha senkit azert mert neki meg azok tetszettek.

Jo lenne vegre tiszteletbe tartani egymas izleset es velemenyet!

2010. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
Valaki írta a Mercédesz nevet, az én nevem MERCEDES és 1973 ban kaptam, akkor születtem. Én még úgy írom a nevem ahogy kell "s"-el és nem "sz"-el. Gyerekoromban csúfoltak, senkinek nem volt ilyen neve, nem mertem bemutatkozni de mikor 12 éves lettem rájöttem, hogy ha Marika lettem volna akkor is csúfoltak volna csak akkor más miatt. Szeretem a nevem és örülök, hogy így hívnak, bár ha Mercédesznek kellene írnom és nem Mercedesnek akkor utálnám, az a baj, hogy ma már magyarosítva vannak a nevek!
2010. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
szépnek szép,de nem a fiamnak inkbb a Yorkimnak!az én öcséimet Dánielnek és Simonnak hívják!ezek is magyar nevek és szépek,nagyon!nem kell a magyar és magyar nevet összekeverni,mondjuk egy Töhötöm,Huba és társi tényleg elég viccesen hangzanak de vannak publikusab magyar nevek is!Kimberly és Dzseszika meg nem tudom,h írják nevek meg egyszerüen pocsékok!nem bántásból,de miért kell ennyire elnyugatiasodnunk?
2010. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

"A Dániel [1] férfinév héber eredetű (דָּנִיּאל Dáníjjél), jelentése: Isten a bírám.[2] A kereszténység felvétele előtt a magyarságnak volt egy Dan személyneve, mely később összeolvadt a Dániel névvel.[3] Női változata: Daniella."



Héber eredetű!!

2010. aug. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!