Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakul az etrendje...

Hogy alakul az etrendje 14honapos kisbabanak ha 12-2ig alszik?

Figyelt kérdés
1honapja altunk at az egyszeri alvasra napkozben,12-2ig.Elotte delben evett ebedet,ami altalaban a mi ebedunk,fo etkezes.Most 8kor reggeli, delelott 10kor 10orai(joghurt v kenyer vmivel),de delben nem ehes.12kor,alvas elott 30-100ml tejcsit iszik.Amikor felkel 2 vagy 3kor nem ehes , kb 4 mire nagyobb,tartalmasabb kajcsit eszik.Majd 6v7kor masodszor meg eszik.Alvas elott 8-9kor tejcsi 80-120 ml tejcsi.Ez igy jo?Hogy csinaljuk az ebedet ha deltol alszik?Hogy szoktassam ra? JA es ejjel persze meg 1-2x felkel,kicsit iszik tejet s majd alszik.7-8ig.
2010. aug. 19. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is hasonlóképpen zajlik a 14 hónapos lányom napirendje, leszámítva hogy ő a déli elalvás előtt nem iszik tejet és éjszaka sem kell neki. Én is bajban vagyok hogy pont délben alszik, előtte nem volt annyira gond, mert már 10-11 között elálmosodott és 1-kor fel is kelt, akkor megetettem. De mostmár van amikor 3-ig alszik, ilyenkor tolódik minden. Én most megpróbálom átszoktatni a délutáni alvásra, hogy az 1 órai ebéd után tenném le aludni és akkor alhatna akár 5-ig, az uzsonnáig. Csak nem tudom hogy viselné, félek, hogy ebédig nagyon elfárad és nem fog enni.

Azt nem tudod megcsinálni hogy elalvás előtt ne kapjon tejet, mert lehet hogy azért nem éhes utána.

2010. aug. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hm...lehet.Csak neki valahogy kell a tejcsi h alomba meruljon.Nem az uvegen alszik el de elotte ez rahangolja az alvasra :) Majd ma letesztelem,hisz alig ivott 20ml-t!koszi a valaszt,csak ugyesen!
2010. aug. 19. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam még csak 11,5 hónapos, de ő is csak egyszer alszik 12-15-ig.Én úgy csinálom, hogy reggelire kap egy joghurtot nyolckor,meg eszik velem kenyeret,sajtkrémet vagy vajat,felvágottat sajtot.11.30-kor kapja az ebédet,így a tízórai kimarad,de nálunk ez azért nem gond,mert hatkor még cicizik, aztán visszaalszik nyolcig.15.30-kor eszik uzsonnát,ami gyümölcsös krémtúró, én csinálom neki, aztán hétkor eszik tejpépet.Tehát így eszik 6-8-11.30-15.30-19 óra.Így megvan az öt étkezés.

2010. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


16 hónapos a fiam és engem is az őrületbe kerget az evésével:-)nálunk reggel: 260 ml tápszer 10-11: 1 üveg gyümi 12 küröl fogja magát és kidől lehetetlenség ébren tartani:-) 2-3-kor felébred és még nem éhes most éppen a főzelék ellen sztrájkol nem hajlandó csak krémtúrót enni, ja és amit mi eszünk arról ő hallani sem akar:-) de azért tukmálok bele egy adag főzeléket. Aztán estig túró rudi, gyümi, amit éppen hajlandó megenni, de a tápszer az jöhet akármennyi akármikor vacsira is csak azt kéri és reggel fél 5-kor ébred egy üveg tápszerért mert hát egy kis alváshoz még kell:-) Én már próbálom humorosan felfogni a dolgot hónapokig a sírógörcs kerülgetett de ez van remélem fog változni ja és még nincsen foga.

2010. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám igaz 18 hónapos de ő 1 éves kora óta nappal 2szer alszik és azóta ugyanaz a napirendje:8 után édred 150ml kakaó,majd fél óra múlva kenyérfalatkák feltéttel.11 körül alszik délig,ekkor gyümit kap rizzsel,joghurtal,husival.Játszunk,majd 14-16 alvás.Ilyenkor azt kapja amit aznap főztem,nem válogat.18 után krémtúró,joghurt,nasizás.20 óra vacsizás ilyenkor vagy levest vagy virslit,felvágottat villával magától megeszik.Fürdés után 21.30 megiszik 300ml kakaót és oldalra fordul és alszik reggelig.
2010. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, az én lányom 20 hós, fél 12-től alszik fél 3-ig. Mivel fél 12-kor ő sem éhes, ezért nálunk 3-kor van ebéd. Szerintem nincs ezzel gond.

Esetleg te csináld azt, hogy 10-kor ne adj neki olyan sok tízórait, vagy csak olyat, amit hamar megemészt, hogy 2-kor ha felkel, akkor egyből éhes legyen.

2010. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!