Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek az egészsége fontosabb,...

Kinek az egészsége fontosabb, babáé vagy mamáé?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon elhiztam a terhesség(eim) alatt, jelenleg kb 50 kiló feleslegem van, a kezelőorvosom szerint nagyon meg van tehelve a testem, nem sokáig birja már a szívem, azonnal drasztikus fogyókúrára van szükségem. Én ezzel teljes mértékben egyet is értek, megvan bennem az elszántság egy komoly életvitel változtatáshoz.

Ugyanakkor a kisbabám még csak 8 hónapos, aki szivesen szopizna továbbra is. Bár mindenevő és jó étvágyú, mégis sokat van mellen is, néha egyszerűen csak a megnyugvás kedvéből. Tejem nem sok van, talán 2-3 dl egy nap. Szeretném a szoptatást nem abbahagyni, mert tudom, hogy ez a kevés tejecske is milyen fontos lenne még nagyon - nagyon sokáig. (A nagyobb testvéreket 3 éves korig hagytam szopizni)

Mit tegyek? Hogyan döntsek?

A férjem a szopiztatás mellett van, de a szüleim és környezetem arra biztat, adjam fel.


2010. aug. 19. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg, ha nem szedsz étrend kiegészítőket, akkor lehetséges, hogy sikerül még mind a kettő. Javaslom kezd el a fogyókúrát, testmozgást, tedd minél többet cicire a kicsit. A döntést pedig a természet meghozza...
2010. aug. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
8 hónaposan már nincs szüksége a szopira, rád viszont még szüksége van sokáig, úgyhogy én nem gondolkodnék sokat ezen. Megtetted amit kellett, szoptattad idáig, ami nagyon szép teljesítmény bárki bármit mond. Nem kell hogy lelkiismeretfurdalásod legyen emiatt.
2010. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

hű,nem lennék a helyedben :(

nos nyilván a babának szoptatás tehát az anyatej jobb mint a tápszer,de mégis azt mondom h inkább dönts a tápszer mellett,minthogy ne adj isten baj legyen és a babád anya nélkül vagy egy beteg anya mellett nőjjön fel.gondolij arra h neki szüksége van rád egészségesen és élettel teli!neki az sokkal fontosabb h te mellette legyél,mint az anyatej.....na és az a tudat vigasztaljon ha eldöntötted,hogy hány kisbaba van a világon aki eleve tápszeres és mégis milyen jól fejlett és egészséges kisbaba!

2010. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Azért nem kell azt olyan drámaian venni, hogy nem fogja sokáig bírni a szíved, rajtam évek óta van mostanra 50 kilót elérő felesleg, de azért köszönöm jól vagyok. Kibírod kifejezett fogyókúra nélkül még azt a pár hónapot, amíg szopik, csak persze hízókúrázni se kell, tehát az édességet, fehérlisztet, zsíros termékeket nyugodtan kihagyhatod.
2010. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Mindkettőtök egészsége fontos, de az a legfontosabb hogy a gyerekeidnek legyen még nagyon sokáig egészséges anyukája.

Ne gondolkodj ezen, fejezd be a szoptatást és fogyj le, a gyerekeidnek szüksége van rád...

Tudod jól, hogy vannak olyan anyukák aki sajnos ennyi ideig sem tudnak szoptatni ,ezért ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Minden jót és jó egészséget!

2010. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem ertem, hogy mit nem tudsz eldonteni. A pici ugyanugy szopizhat, Te meg fogyhatsz is. Nem ket emberre kell enned, hanem csak egeszseges, kisebb adagu eteleket. (A baba is egeszsegesebb tejet kap). Emellett sokat setalj babaval, es fogyni fogsz.
2010. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
50 kiló felesleg nagyon sok, anyukám a 40-be majdnem belehalt, ezzel nem szabad játszani (aki szerint nem sok, és benne van, hát, ki tudja, meddig...). Szerintem ilyen esetben nem lesz akkora probléma, hogy elapadjon az anyatej, bár akkor is tudod pótolni, mikor öcsém született, anyu nem is tudta elkezdeni szoptatni, mert vérmérgezéssel visszakerült a kórházba orvosi hiba miatt, és utána is csak fejt tejet kapott öcsém, mert úgy szokta meg.
2010. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi a jo dontes!!Az viszont biztos, hogy rengeteg gyerek felnott anyatej nelkul is...En is a testverem is ez a zunokatestvereim is (nem tudom miert, de senkinek nem volt teje, nekem sem)

A lanyom is tapszeres.8 honapig kapott anyatejet ez nagyon mar nagyon jo!!!Rad egesz eleteben szulsege lesz a babadnak.

Az amit a ferjed mondott szamomra elkeserito.

Ha a ferjem mondta volna ezt en elkuldenem a .....-ba.

Ugy legyen, ahogy szeretned es ne a ferjed, csaladod vagy barki....de az mindig jusson eszedbe ANYA CSAK 1 VAN!!!

2010. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


ezt még hozzá kell tennem, ezt a kérdést is én tettem fel néhány hónappal ezelőtt, ezt is fiogyelembe kell vennem a döntésem meghoztalako

2010. aug. 19. 16:56
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha változtatsz az étrendeden, attól még babád ugyanúgy cicizhet továbbb.

Elhagyod pl a cukrot, zsíros kajákat, sok zöldséget gyümölcsöt eszel, naponta 5-6x kis mennyiségeket.

És mzgás ezerrel

Én nem fogyózom ugyan (17 hónapja szoptatok) de odafigyelek az étkezésemre.

Szép lassan le fognak menni a kilóid.

Eyszer lefogytam 10 kilót, úgy hogy napi max 1000 kalóriát ettem, de nem koplaltam., egyszerúen számoltam a kalóriákat.

2010. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!