Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnam a 4 honapos...

Hogyan tudnam a 4 honapos babamat leszoktatni az ejszakai kelesrol ?

Figyelt kérdés

4 ho kislany es imad enni .. ha tole fuggne 200 ml is megenne...viszont mondta a doki a korahoz kepest tobbet nem adhatok neki mint 150 ml. Mert megnyullik a gyomra es elhizott lesz.

Az sem lenne gond ha nem a teljes ejszakat birna ki de legalabb aludna 4-5-6 orat egyhuzamba. Ora pontossaggal kell fel orditani a kajaert 3 ora elteltevel. Annyi anyuka dicsekszik hogy az o babaja mar reg atalussza az ejszakat....10 orakat hogy nem ertem mit rontottunk el.

Mikor kicsi volt azt mondtak nem szabad hagyni aludni ..okvetlenul keltsuk 3 orankent mert nem egeszseges...lehet itt hibaztunk mert hallgattunk a dokira es megszokta..masok akikkel beszeltem sose keltettek a babajukat enni.

Probaltam vizzel is teaval is...cumival is...lefarasztom napkozbe rendesen, es napkozbe amugyis keveset alszik, max 2-3 orat...de sokat mondtam ...de csak a kaja kell neki ejszaka:(

Valami otlet ? Vagy tapasztalat ?


2021. márc. 27. 05:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okos orvosotok van, mit ne mondjak...

1. Keltettétek 3 óránként enni, persze, hogy megszoktam.

2. Mi az, hogy ne adj neki enni, ha még éhes? Adj neki annyit, amennyit kér. A megszokás ettől még megmarad, de ha nem éhes, akkor mondjuk elég lehet cumit adni, ha felkel és így idővel szépen ritkulni fognak a kelések.

Az, hogy egy 4 hónapos felkel éjjel enni egyébként nem ritka, ezzel nincs baj, de itt azért én biztosan elgondolkodnék az orvosváltáson, mert ostobaságokat tanácsol.

Soha nem keltettem én sem éjjel egyik gyerekemet sem és annyit kapnak enni, amennyit kérnek. A fiam 8, a lányom 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát.

2021. márc. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ki fogja nőni az éjszakai keléseket/evéseket, nyugalom, türelem. Nem egyformák a babák. És nem igaz, hogy mindegyik gyerek átalussza az éjszakákat, nagyon sok közülük a rosszalvó.

Kicsi súllyal született? Azért kellett 3 óránként ébreszteni etetni?

2021. márc. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Tényleg, miért kellett kelteni? Sárga volt vagy nagyon pici? Ha igen, akkor érthető a keltegetés, ha nem, akkor tényleg nem értem.
2021. márc. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó hülye orvost fogtatok ki....

Kislányom 3.5 hónapos, kb másfél hónapja este 180-210 ml között eszik . Napközben max 120 de alvás előtt megeszi ezt az adagot így egyszer vagy egyszer sem ébred. Nyugodtan adj neki többet ha éhes a kislány . Nem fog a helyzet egyik napról a másikra változni de hidd el jobb lesz !

2021. márc. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

4. Vagyok.

Amikor a lányom megszületett 150-200 milivel többet evett mint kellett volna

Mi Angliában élünk persze jöttek otthonról az okos tanácsok hogy nem szabad y mert kitágul a gyomra és hasonlók. Most ott tartunk , hogy majd 4 hónaposan 150-200 milivel kevesebbet eszik mint az adagja szóval ennyit erről.

2021. márc. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Huu nagyon peches lehetek....mi tobb orvost is megkerdeztunk mert nekunk se tetszett ez a hozzaallas es mind ezt tanacsolta. Emiatt is fogadtunk ugymond szot .

Idore szuletett 3140 gr, 50 cm !

Egyhen sarga volt de csak.4-5 napig, mire kijottunk a korhazbol mar nem volt semmi nyoma.

En nem ertem miert mindenki lecsesz azert mert tobbet adok a gyereknek enni.... haziorvos gyerekorvos...tobb magandokinal is voltunk es ugyanazt mondta mindegyik.

Az en lanyom is 3 honaposan siman 180 ml mar akkor megette :( jaj :(

2021. márc. 27. 06:07
 7/19 A kérdező kommentje:
Most korhazba voltunk mas problema miatt ( hugyuti fertozes ) es ott is mikor kertem nagyobb adagot a doki figyelmeztetett h 4 honaposan 150 nel tobbet nem ehet, majd 5 honaposan elerheti a 180-200 ml.
2021. márc. 27. 06:10
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Orvosvàltàs? Megnyùlik a gyomra?

4 hònapos, mèg szokja a kinnti èletet. Ha èhes, èhes.

Vannan babàk, akik zsinòrban alszanak 10 òràt, de ez nem az àtlag, főleg nem ennyi idősen.

Figyeljetek a jelzèseire, ennyi.

2021. márc. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Gondoltam....ereztem hogy mi rontottuk el... es nemkellett volna hallgatni senkire de mivel elso baba ..tudatlanul az orvosra hallgattunk.

Hogyan lehetne javitani rajta? Adjunk tobbet..nem fog elnyulni a gyomra?

Valami mas modszer?

Most amugy 6500 gr

2021. márc. 27. 06:13
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A lànyom is ennyi kg volt ennyi idősen, tök normàlis.

Èrdemes utànaolvasni a dolgoknak megbìzhatò forràsbòl.

Kelteni felesleges volt, de nem biztis, hogy ettől kel.

Èn sem keltettem, mègis eszik ejjel.

A gyomra meg nem fog kitàgulni.

2021. márc. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!