Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvéreknél mindig a kisebbik...

Testvéreknél mindig a kisebbik gyermek nagyobb súllyal/magassággal születik,vagy csak általánosságban mondják?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 27. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne így?

Nekem a masodik valamivel kisebb volt, mint az elsö, a harmadik akkora, mint az elsö, a negyedik meg mint a második.

(A harmadik-negyedik ikrek, nem kell belekötni! És böven el tudom öket tartani!)

2021. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ezt még általánosságban sem hallottam. Az, hogy a baba milyen méretekkel születik, elsősorban a genetikán és az anya testén múlik (esetleg beüthetnek különböző problémák, mint kezeletlen terhességi diabétesz és társai), nem függ attól, hogy első vagy második vagy huszadik babáról van-e szó.


A szülésre mondják, hogy könnyebb és gyorsabb általában a második (harmadik, sokadik), mert akkor a tested már tudja, mire számítson és mit kell tennie, de ez sem mindig, ez az, ami általánosságban igaz csak.


u.i.: bátyám közel 5 kilósan született, 22 óra vajúdás után, én pedig alig több, mint 3 kilóval, ugyanúgy 22 óra vajúdás után, szóval nálunk egyik sem érvényesült (én vagyok a kisebb testvér).

2021. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes,pedig sokan mondják
2021. ápr. 27. 10:29
 4/7 A kérdező kommentje:
1-Es Ez egyáltalán nem beleköthető,gratulálok a gyermekekhez!
2021. ápr. 27. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam 3700 gramm és 57 cm volt, 4 év múlva a lányom 3200 gramm és 49 cm. Mindkettő időre született.
2021. ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A testvéremnek 3 gyereke van. Az első nagy súlyú volt (4kg+),a második 3200gr körüli, a harmadik meg 2800gr. Egyre kisebbek lettek.
2021. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 gyerek 4.5kg 58 cm

2. 4kg 54cm

3. 3.7kg 54cm

2021. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!