Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a leghatásosabb a fogzás...

Mi a leghatásosabb a fogzás megkönnyítésére? Gyógyszer, kúp, stb. A kisfiam nagyon megszenved vele. Most 4 hós.

Figyelt kérdés
2008. dec. 6. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a Dentinox gél vált be,amikor pedig a célegyenesben volt 1-1 fog 1/2 adag Panadol szirupot kapott.
2008. dec. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a dentinoxot akár a hajunkra is kenhettük volna.Semmit sem ér.Nálunk a homeopátiás Viborcul kúp a nyerő,de a chamomilla-ra is sokan esküsznek.Chamomilla CH 15ből 5 golyó,akár negyed óránként, CH 30ból 2-4* 5golyó naponta.Ezeket egy teáskanál vízben feloldod,és úgy kell beadni a gyereknek.Van még néhány homeós gyógyszer,de ahhoz pontos tüneteket kellene tudni,hogy ajánlani tudjam valamelyiket.
2008. dec. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nurofen szuszpenzió.Amit most reklámoz a tv.Láz és fájdalom csillapító is.A gyerekorvos ezt ajánlotta nekünk,mert ez kb 6 órára is képes a fájdalom csillapítására.
2008. dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi is a homeopátiás Chamomillát használtuk és nagyon bevált. Próbáld ki nyugodtan!
2008. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Nurofen szuszpenzió valóban fájdalomcsillapító, de nem biztos, hogy érdemes beadni, hiszen a fogzás egy természetes folyamat és ha minden fogzási időszakban Nurofent használnánk, akkor szinte folyamatosan gyógyszerrel "tömnénk" a babát, ami szerintem nem túl jó dolog. Ezt a gyerekorvosunk is alátámasztotta.

Szerintem is inkább először a géleket próbáld meg, vagy a homeós bogyókat. Persze ha másképp nem megy, és nagyon fájdalmasan sír, akkor lehet, hogy én is adnék neki egyszer-egyszer Nurofent is.

Mi egyelőre a Dentinox oldatot használjuk (azért nem a gélt, mert abban lidokain van és így csak korlátozottan adható, míg az oldatban nincs lidokain, így bármikor adható), az még használ, de ha már ez sem fog hatni, akkor is először a homeós kúpot vagy a bogyókat próbálnám ki.

Remélem tudtam segíteni!

2008. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!