Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most mutasd meg esete van...

Na most mutasd meg esete van nálunk. Tanácsok, ötletekket szeretnék. Most hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy a 14hónaposom nagyon kis segítőkész baba. Jönne takarítani, ezt azt megcsinálni. Ami nem baj, ha már majdnem kész vagyunk segíthet. De vannak esetek, amikor jó ha nem segít.

Az a probléma, hogy eddig volt fogdánk, bébihordozó formájában, belecsücsü, és nézte mit csinálok, viszont ez kölcsön hordozó volt, akiktől kaptuk ott született pici, visszakérték. Igen ám, ma lenne az első olyan alkalom, hogy takarítani is kell, de mit csináljak addig a gyerekkel...


Ez az első probléma, a másik, hogy jön a tesó, két törpét, de akár csak egyet, hogyan "idomítjátok", hogy fogda nélkül is tudjatok takarítani. Egybe nyílik a szobánk, és nincs ajtónk(elhagytuk:D a felújításkor az ajtószárnyakat, bezárni sem tudom a kicsit, ajtórácsunk sem volt, egy ekkora ajtóra meg horribili is)


2010. aug. 23. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én úgy csinálnám, hogy vennék neki kisseprűt, vagy valami játéktárgyat amivel takarítani lehet. ő csinálja azzal (addigis elvan) te meg takarítasz, fél szemeddel úgyis nézned kell őt is.

vagy ha főzöl adsz a kezébe egy kicsi fakanalat. stb.

így nem érzi úgy,hogy ki van hagyva, talán elfoglalja magát.

2010. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi mindig együtt takarítunk. Neki is van kis porszívója, seprűje, kap egy tiszta törlő rongyot vagy szivacsot és nagyon jól el van amíg én takarítok. Persze ha fürdőt takarítok vagy mást ahol fertőtleníteni kell, nagy veszély fenyegeti akkor azt úgy intézem hogy a párom otthon legyen.
2010. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ha hagynám jönne, és ez a baj sok esetben... Neki mindegy, a nagy partvissal is simán eljátszik, csak mikor te épp porszívóznál, hiába ültetem csak le, egy perc múlva a szoba közepére ül, és segít porszívózni, nem lehet tőle haladni:D

Ha seprűt adok neki, akkor is segít, tehát ő így foglalja le magát, mert azt mondom neki, sepergess a szobánkban amíg anya itt takarít, attól ő még ugyan úgy mellettem seperget, és egy idő után...

Vagy ha a frissen mosott padlóra berohan, na akkor aztán lesz hasra vágódás. És neki muszáj bejönni a szobákba olyankor

2010. aug. 23. 14:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Lányomnak is nagy kedvence a felmosófa, a vödör, a partvis, a lapát. Vettem neki kis játék pratvist meg lapátot, de ne kell neki, érdekesebb amit én használok, úgyhogy takaritani sajnos csak akkor tudok, ha alszik.
2010. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És volt már abból balesetünk, hogy nem vettem észre, hogy mögém jött játszani, szegényt úgy leütöttem, még jó, hogy nem teljes erővel.


Amíg mosogatok, az a takarítás vége, hogy a konyhát rendbe teszem, akkor már szabadon lehet, mert bababiztos a konyha, zárható ajtóval, vizes padlóra sem rohan rá... ott pl törölget, seper, garázdálkodhat, de bent még veszélyes vele szabadlábon sajnos.

2010. aug. 23. 14:25
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha tiesto koncertre kivinnéd, hangfal elé, édesen aludna, de ahogy a porszívót bekapcsolom keservesen sír, nem tudok alvásidőben takarítani. És sajna nálunk a lakás 90%ott koszolódik, ahol nem lehet csak seperni, kell a porszívó...

Plusz a porallergiás párom miatt máshogy nem is lehetne...

2010. aug. 23. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Én mindent engedek a lányomnak takarítás közben, de felmosás közben a járókában/kiságyban csücsül.

Kétszer addig tart a porszívózás, na és? Jön utánam, útban van, főzés közben is ott matat, tulajdonképpen sokkal hamarabb végeznék mindennel, ha nem lenne ott, de engem nem zavar, hogy minden sokáig tart. Pl teregetésnél is, én felfele teregetek, ő lefele, de nem számít.

Nem rohanok sehova, így nem számít, mikor végzek a házimunkával.

Én is várom a kistesót, ha megszületik, még egy darabig úgyis csak feküdni fog, és nem zavar majd a takarításban, ha meg már mozog, felmosásnál majd ő is megy a járókába/kiságyba, a nagyobbra meg addig már rá lehet szólni, hogy most 15 perc csüccs van a kanapén.

Ez nem lehet probléma, csak lazán :)

Vécé-fürdi takarításnál kell extrán figyelni, hogy ne nyalja le a domestos-os kád szélét, szóval ott sietni kell a leöblítéssel. Olyankor a kezébe nyomok egy körömkefét, hogy sikálja le addig az ajtót, vagy ilyesmi.

2010. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
tedd be biztonságos helyre, ha nincs járóka, akkor a kiságyba sok játék társaságában.
2010. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A wcbe, fürdőbe nem jön be, azt megtanulta. Azt nyugodtan tudom csinálni.


Ami a hosszát illeti: egyszer hagytam szabadlábon, 11óra alatt tudtam kitakarítani, felporszízni-felmosni-elmosogatni... Ki be kapcsolja a porszívót, egy idő után az lefullad, akkor azzal várni, jó addig fürdő puceva, meg mosogatás, az ma 30perc összesen, de utána 5percenként megállni, mert kinyírta a porszívót, felmos úgy, hogy borul az 5liter víz, meg a kiságyba próbálja betenni a felmosófa vizes végét... És látszik rajta, hogy segíteni próbál, meg ismerkedni a működésével. És ha apával este játszanak, nekem másnap reggel egy gyorsat takarítanom kel, most minden nap nem takaríthatok 11órát, meg nem tilthatom le őket a homokozásról, közös bunyóról, ami néha kiflivéggel a mancsban történik, sorolhatnám... plusz mivel kertes ház, elég sok kosz bejön, amit nem árt azonnal felpucolni, mert egy idő után a fű terem meg a lakásban...:S

2010. aug. 23. 14:47
 10/12 A kérdező kommentje:
De jó lenne, ha a kiságyban megmaradna... akkor nem lenne ezzel gondom
2010. aug. 23. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!