Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fali kötődoboz tetőre gyerekzá...

Fali kötődoboz tetőre gyerekzár létezik?

Figyelt kérdés

Csak röpke fél órán keresztül keresgéltem a neten a szakszóra xD Szóval az a kerek lapos műanyag vacak, amit a falban futó kábelek (internet, telefon, ilyesmi) tetejére teszünk. Tehát ez:


[link]


Szóval az van, hogy a gyerek amint meglátja, egyből egy pillanat alatt lekapja, mert fogalmam sincs, hogy jött rá, hogy ezt le lehet szedni, mindenesetre pont ilyen kis kényelmes babaszemmagasságban van a lakásban több ponton is, és a kis ujjacskáival egyből kipattintja a helyéről, alatta a kábeleket meg elkezdi ráncigálni. Áram is megy bennük, meg egyébként sem kéne ezt csinálni. És persze az jó megoldás, hogy én ott vagyok a sarkában minden másodpercben, de azért nem mindig kivitelezhető, szóval most egyelőre rendkívül "igényes" módon van megoldva az egész, direkt úgy huzgáltam a lakásban a szennyestartót meg egy-két kisebb bútort, hogy pont ne férjen hozzá, de azért még így is sikerül leügyeskednie, meg amúgy ez baromi gázul néz ki.

Szóval ötleteket keresek, hogy mégis hogyan tudnám ezeket rögzíteni. Valami nem-invazív megoldás kéne, mert ugyan tuti jól működne, ha odafúrnám, azért a célját elveszítené.


2021. máj. 23. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Obiban van belőle biztonsági kupakos.
2021. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy éri el? Legalább is felénk kb 2 m magasan vannak. Ha nálatok eléri a gyerek, akkor a villanyszerelövel kellene beszélni, hogy tegye magasra.


Vagy beragasztod a fedöket, csak akkor minden esetben újat kell odatenni, ha szerelni kell valamit.

2021. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki volt az a barom, aki eleve alacsonyra tette? Ezek egy szakszerűen szerelt lakásban magasan vannak, így fix nincs rá kereskedelmi forgalomban gyerekzár. Csinálj egy dugót hungarocellből, feszítsd a lyukba, úgy bele a fedelet, hátha...
2021. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 L.. István ***** válasza:
100%
Én nem tudom ott hogy szereltek villanyt, de azoknak 2m felett lenne a helyük. Bocs, tudom, hogy nem segítettem...
2021. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát nálunk valamiért a ház építésekor ilyen fél méteres magasságba tették, most nem fogom az egész lakást átvezetékeztetni, hogy felülre kerüljenek.


Lehet, hogy ez a ragasztósdi lesz a megoldás akkor, bár nem örülnék annak sem, de még mindig jobb, mintha a pici kitépi az internetkábelt a falból.

2021. máj. 23. 18:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a gond, hogy kitépi esetleg a kábelt, hanem hogy agyonvágja az áram!
2021. máj. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak az egyik ilyen dobozban van áramvezeték, ahhoz jelenleg nem fér hozzá még viccből sem, de azért a többivel sem kéne játszania.
2021. máj. 23. 18:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol van magasan!!!

Mondom obiban lehet kapni, mi is ott vettük.

2021. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na majd megnézem, ha legközelebb arra járok, nagyon köszi a tippet! :)
2021. máj. 23. 18:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincs bevakolva, glettelve, festve?
2021. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!