Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Volt már ótvaros a...

Anyukák! Volt már ótvaros a babátok? Mit írt rá az orvos? Hogyan kellett kezelnetek? Teljesn kétségbe estem, és ráadásul annyira cikinek is érzem.

Figyelt kérdés

Teljesen ledöbbentem azon, amit a doki mondtott. Néhány napja a kislányom fején hátul fura sebes valami lett. Ma elvittük az orvoshoz, mert egyáltalán nem akart javulni. Erre azt mondta a doki, hogy ótvar. De hogyhogy? Mikor tiszta, rendezett a babám, rendszeresen takarítok, fertőtlenítek. A doki azt mondta, hogy egy fertőzött szúnyog csípése is lehet. Kaptunk színtelen castellánit rá, meg bactobran kenőcsöt.

Nagyon remélem, hogy hamar elmúlik.


2010. aug. 24. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól értetted! Nem ótvar fertőzése van, hanem elótvarosodott a seb!

Nem ugyan azt jelenti a kettő!A sógornőm kislányának is volt, és ne keríts neki nagy feneket!Az attól van hogy a sebbe baktérium kerül, így az megfertőzte!Ez nem azt jelenti hogy piszkos lenne a baba, vagy ápolatlan!Ne szégyeld!Nincs mit!

Akkor a sógornőm valami nagyon piros folyadékot kapott rá, ami mindent befogott!1-2 hét és teljesen elmúlt a kislányának!

2010. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még pár éve az unokatesómon is kijött, pedig náluk aztán 150%-os tisztaság van, az anyukája ki is akadt rendesen. Mondta a doki, hogy valószínűleg a túlzott sterilitás miatt lett fogékonyabb a gyerek a fertőzésre, de egyébként egy elkapart sebből is fakadhat a dolog.

Kapott rá valami olyan folyadékot, amivel le kellett áztatni a sebet, aztán egy kenőcsöt is, amivel kenni kellett. 1-2 hét alatt elmúlt, azóta se volt semmi nyoma.

2010. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!