Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet ilyen a kislányom...

Mitől lehet ilyen a kislányom hirtelen?

Figyelt kérdés

Tegnap lett kereken három hónapos a kislányom. Igazi kis nyugodt baba, egész nap alszik, ha fent van akkor mosolyog, gőgicsél. Sok mindenben a korához képest előrébb jár (pl. oldalra fordul mindkét irányba, lábait észrevette stb..), van amiben hátrébb (nincs még alaktámasz). Eddig 4 hetes kora óta átaludta az éjszakát, úgy este 10-től reggel 7-8ig. Napközben 5-6x szopizott. Minden rendben volt tehát egy ideje, kialakult a napirend, egyedül a hasfájás volt mindig az esti tortúra, de azon is viszonylag hamar, 1-2 óra alatt túllendültünk.


A hasfájás még mindig van, viszont 2-3 napja felborult minden. Most is mosolyog sokat, de az elmúlt napokban nagyon sokat nyöszörög és hisztizik. Azért használom a szót, mert nincsen oka a díszkomfortjának: tisztába van téve, pocakja nem fáj, álmos sem lehet, fogacskákat sem látom, hogy jönnének. Eddig jól elvolt a babakocsiban kint a levegőn árnyékban, ahol jó idő van, ma ott sem volt jó. A kezünkben sem volt jó neki, konkrétan mindenhol nyögdécselt, nyöszörgött. Nem sírt, csak látszik, hogy valami nem jó neki.

Emellett 2-2.5 óránként kéri a cicit, ami szintén nagyon szokatlan tőle. Az éjszakákat sem alussza át, sőt, már akár kétszer is felkel.


Gondoltam a növekedési ugrásra, de a korábbi növekedési ugrásokat sem vettük észre. Doktornő szerint pedig nincs is ilyen jelenség. A meleg is biztosan közrejátszat, de ennyire nem gondolnám, hogy felborítaná az egész életünket. Mi lehet vajon az oka és hogyan tudnám visszahozni a rendszert az életünkbe?


Próbálom lekötni, vettünk zenélő-világító játszószőnyeget, Adamo hintát stb, de eddig semmi sem vált be. Sose hagyom egyébként szinte egyedül, tehát nem az a gond, hogy leteszem és nem marad el, nyilván nem ez az elvárás. De leteszem a játszószőnyegre, beszélek hozzá, játszom vele és az sem jó :(



2021. jún. 9. 19:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásért, sok mindent kijavít a macbookom, és gyorsan is írtam...
2021. jún. 9. 19:58
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Nyìlik neki a vilàg, ennyi :)

4 hònapos alvàsborulàs talàn.

2021. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Időjárás pedig lehet az oka. Én is baromi nyűgös vagyok pár napja, semmi nem jó.
2021. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A világ biztos, hogy nyílik neki, mert már hordozókendőben sincs el, hiszen akkor nem tud nézelődni stb. Kezeit, lábait is nemrég fedezte fel :)
2021. jún. 9. 20:07
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Huha


Sok dolog lehet

Növekedésugrás

Alvásborulás

Fogzás

Mozgásfejlődés


Az idő is okozhatja

2021. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Meleg van, szerintem azért.
2021. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

100 dolog lehet és még sok ilyen lesz:) beáll a rend tart egy két hónapig aztán változik valamiért..

Pl elhagynak egy alvást, megváltozik a klíma, jön a fogacska(nem biztos , hogy látod a fogcsírák gyötörhetik kicsit) valami kinyílt neki ami eddig nem Stb stb :) most nálunk is volt egy nem alvós /cicin lógós / nagyon ölben levős/ egy hét , de visszaállt . Kitartóan ölelgettem puszilgattam és mindenre ugrottam az a tapasztalatom ez segít nekik gyorsan átlendülni, ha anya mindig ott van:) 3 gyerekes anyuka

2021. jún. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Most is éjszaka 2-2,5 óránként kelt, cicit kért. És napközben is ez a helyzet :( Doktornő szerint pedig 3 óránál korábban ne szoptassak, mert fájni fog a hasa, nem fogja tudni megemészteni a tejet, és így ráeszik. Fogalmam sincs, hogy mi történik vele.


Fogzás jelek vannak: nyáltenger, ökle a kezében folyamatosan, kipirosodott popó, ami semmire sem múlik. De még nem piros, nem látom, hogy jönnének.

2021. jún. 13. 11:45
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Nah ez utóbbi baromsàg


Még mindig van olyan doki aki nem az igény szerinti szoptatást javasolja??

Döbbenet

Nem attól lesz hasfájós..



Te sem ugyanúgy van éhes.

Egyébként idővel általában beáll ez a kb 3-4 h minden gyereknek szinte.

Nálunk késő du mindig óránként kérte mind2 gyerek kicsinek.


Fogzás lazán lehet, nekem mind2 gyereknek 4 hónaposan volt is foga.. nem csak a csírák mozogtak addig..

2021. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Eddig 3-4 óránként evett, most kezdi, hogy gyakrabban kéri. De pl.most kirándulni voltunk (minden nap megyünk valahova) és most 4 órája evett, és még nincs hiszti, sőt.
2021. jún. 13. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!