Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás vagy valami más? A...

Fogzás vagy valami más? A lányom hét hónapos és mindent rág, de három napja erős hasmenése van lázas is és nagyon nyűgös. A feneke pedig már piros hiába kenem nem tud meggyógyulni. Lehet magas láz a fogzásnál?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem!!!! vidd orvoshoz mindenképp, ez inkább vírus vagy baci! fogzás max. hőemelkedéssel jár.
2010. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, irány a doki. Fogzás nem okoz erős hasmenést, sem lázat. Max. lazább székletet és hőemelkedést, ahogy az előttem szóló is írta. Három napja erős hasmenés, és láz, és még nem látta orvos? Úristen....
2010. aug. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Látta orvos,de fogzásra gyanakszik. A székletét már vizsgálják.
2010. aug. 26. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok, remélem annyi eszed van, hogy legalább valami módon csillapítod a lázát (Nurofen, hűtőfürdő, Germicid-C). Ne haragudj, hogy így neked esem, de egyszerűen felfogni nem bírom, hogy erős hasmenéssel és, ahogy írod, magas lázzal otthon ültök már 3 napja, ahelyett, hogy már az első napon dokihoz mentetek volna. Lehet, hogy "csak" egy vírus, amivel sokat a doki sem tud kezdeni lázcsillapításon kívül, de basszus, otthon lesed, ahogy szenved a babád, és csak spekulálsz????
2010. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, akkor bocs. :-( Remélem semmi komoly.
2010. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és még antibiotikumot is kap már második napja,de a hasmenés változatlan a láza 38 körül mozog. Igaz az estét végig alussza lázcsillapítóval. Nem engedte hogy hosszabban kérdezzek így ezek lemaradtak! Bocs,de aggódom így is. Eredmény meg csak hétfőn lesz.
2010. aug. 26. 23:46
 7/9 anonim ***** válasza:
OK, értem, ne haragudj a kirohanásért, csak megint rosszra gondoltam, mert annyi felelőtlen ember van, szóval bocsi mégegyszer. Lányomnak volt egyszer hasonló, kb. 1 éves volt. Napokig magas láz, csillapítással is max. 38-ra ment le, neki is ment a hasa elég rendesen, sőt, hányt is. Adeno vírusfertőzése volt. Kapott Ő is antibiotikumot, de azt is kihányta, de szerencsére nem is volt rá szükség végül, mert baci nem fertőzte felül. Az adeno vírust neki is a székletéből mutatták ki. 4-5 napig ment az a lázas-hasmenéses-hányós dolog, aztán nátha és köhögés is lett belőle. 2 hét kellett, mire összeszedte magát szegénykém. Szóval, a tünetek alapján lehet, hogy nektek is valami ilyesmi van. De nyugi, meg fog gyógyulni. :-)
2010. aug. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kicsit nyugodtabb lettem,mert hányni nem hányt.

Bocs én bénáztam a kérdéssel. Ki kellett töröljem a felét és így sikerült.

2010. aug. 27. 00:00
 9/9 anonim válasza:
Általában fogzásra gyanakszanak ilyenkor a dokik.De,kiskorban van hogy kétszer is előfordul ilyen,ha pl hörghurutja van.Amivel nemlehet játszani egy kisgyereknél,akár életveszélybe is kerülhet.Hányás,láz,hasmenés stb..Hasmenésnél kekszet reszelt almát ajánlott,zsírosat,tejfélét,paprikás félét nemszabad.A kekszet és reszelt almát összekeverni áztatni picit és azt általában minden kisgyerek szereti.De nemvagyok orvos,inkább mutasd meg orvisnak sürgössen.Nevárj egy napot sem.Mert ha ügyeletre viszed és hörghurut akkor bentfogják kórházban.Az meg most korona idején nemlenne jó szerintem.
2021. júl. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!