Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire rossz a...

Tényleg ennyire rossz a fogzási időszak?

Figyelt kérdés

Kérlek adjatok tanácsot, mert már teljesen kivagyok. Hónapok óta szenvedett a babám(7hónapos múlt), aztán tegnapelőtt végre kibújt a foga, azt hittem most már jobb lesz minden, de most talán még hisztisebb, sírósabb lett mint azelőtt. Mozgásilag is most kínlódik szegényem, ülni szeretne, tud is, csak nem sokáig, és eldől, tegnap is elzuhant a szőnyegen, annyira sírt, hiába párnázom ki, átmászik rajta, és azon esik el. Most meg itattam vízzel, de kikapta a kezemből, hogy ő tud egyedül inni(hiába csinálnám én, úgy nem akar inni), aztán valahogy beleüthetett az ínyébe, és megint üvöltött. Éjszakázunk is már egy jó ideje, egyedül nevelem, így csak én kelek hozzá mindig. Szüleimmel élek, de mindig dolgoznak, így csak ritkán tudnak segíteni.

Van valami mód, hogy könnyebben menjen a fogzás, mozgási ugrása?


2010. aug. 27. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hónapokig nem lehet szerintem a fogzásra fogni, hogy a miatt sírós. Nekünk 2-3 nap volt a kínlódás , aztán el is múlt.

Talán van más oka a sírásnak?

2010. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát pocakja nem fájhat, éhes nem lehet, nem tudom.
2010. aug. 27. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a fogzás miatt ennyire sírós. Van napirendetek? 1. Evés, 2.játék (+egyéb tevékenységek, pl séta), 3. alvás. Az a jó, ha tud következtetni, hogy mi fog következni, ez meg csak akkor lehetséges, ha van napi rutin. Így kiszámítható lesz az élete, biztonságban érzi majd magát.

Mozgásfejlődésről: az enyémet hasra raktam sokat, amíg meg nem tanult felülni. Mikor meg felült, akkor támasztotta magát elöl a kezével, amíg elég erős nem lett a háta, hogy egyenesen tudjon ülni. Ha láttam, hogy dől hátra, inkább csalogattam valami játékkal, hogy inkább előrefelé dőljön, mert ott kitámasztotta magát kézzel. Meg a mászás erősíti a hátat.

2010. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Napirendet ő már kialakított, kelés, séta, de már azt se igen élvezi, délután játék, megint séta, uzsira gyümi, amúgy még cicizik, mást nem fogad el.

Lehetnek ilyenkor már akaratosak?

2010. aug. 27. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van:)

és totál akaratos....

ez a 3-4 nap nálunk 1 hónap volt....úgyhogy nem mindenkinél igaz...lehet, hogy 3-4 nap mire áttöri, de nem biztos, hogy ilyen könnyen feldolgozza mindegyik baba, nálunk nem így volt. 2 hétig utána oké volt minden, és most jön a felső 2 és uígy vagyunk ezzel is.

2010. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak babák akik tényleg extra nehezen viselik a fogzást. Az én kisfiamnak 3 hónaposan bújt ki az első két foga és onnantól nagyon sokat szenvedett vele. Sokat volt nyűgös nappal is, de igazán az éjszakák voltak nehezek. Alig volt átaludt éjszakánk. Nekem sem hitte el senki hogy csak a foga miatt van, de mégis nekem lett igazam, mert amikor kibúlt az utolsó foga is 21 hónaposan, onnantól mintha elvágták volna az egészet és átaludja az éjszakákat.

De ez azért tényleg ritka, mert rövid idő alatt lezajlott a fogzás és ezért nagyon intenzív volt az egész.

Mondjuk az igaz, hogy napközben sok más dologtól lehet még nyűgös, a fogzás inkább az alvást szokta megkeseríteni.

2010. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor talán tényleg akaratos, az a baj nappal, este meg a foga:(

Remélem ha kijönnek lassan, elmúlnak a rossz napok.

Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 27. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!