Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két napja szültem de tej még...

Két napja szültem de tej még sehol! Valakinek bevált taktika?

Figyelt kérdés

Két napja volt császárok 40+2 napra. A terhességem során semmi előtejem nem volt. Hétfő este a csecsemős egy kis előtejet tudott kézzel lefejni ( pár csepp) azóta viszont nincs sok szint úgy csak pár csepp. Sajnos a kórházba tápszert nem adnak pótlásként, annak ellenére is hogy már most sokat adott le a súlyából. Szinte egész nap a cicimen van kivéve mikor alszik.

Milyen bevált módszeretek van arra, hogy beinduljon a tej?

Már teljesen ki vagyok a tudattól, hogy éhezik a kicsim és nem tudok ellene tenni😞



2021. júl. 14. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

A legjobban csinálod. A ciciden legyen, amennyit csak tud. És ne aggódj, az a pár csepp neki még elég.

Kitartást, meg fog indulni szépen :)

2021. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj!

Nekem mind a két császárom után a 4. nap lövellt be a a tejem.

Nyugodj meg, ne görcsölj rá, legyen mellen a baba amennyit csak akar és szépen meg fog indulni a tejed.

2021. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne stresszelj rá (tudom, könnyű mondani), mert a stressz gátolja a tejtermelést.

Igyál legalább napi 4-5liter VIZET!

Teljesen normális, ha még nem lövellt be a tej, ne aggódj. Nagyon jól csinálod, hogy sokat van cicin. Az első pár napban iszonyat kicsi a gyomra, így ne várj nagy mennyiségeket.


Olyan meg nincs, hogy nem adnak pótlást. Nem az ő dolguk eldönteni, hogy mivel akarod táplálni a babát! Szóval csapja az asztalra, ha úgy látod. Biztos van tápszer a kórházban. Ha nagyon nem akarnak együttműködni, akkor vitess be a férjeddel tápszert (Általában valamelyik márka HA Start tápszerét adják a kórházban is) +cumisüveget és babavizet.

2021. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a nagyon-nagyon sok folyadék nagyon fontos, illetve a rendszeres étkezés is!
2021. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy császár után kicsit később indul meg a tejelválasztás.
2021. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ez így rendben van. Tudom, rossz hallani, hogy sír és éhes, de ilyenek az első napok.


Én hüvelyi úton szültem, de így is csak a 4. napon lett tejem és kellett 1 hét, mire azt mondtam, igen, most már elegendő a babának.


Csak szoptass kitartóan. Nem mondom, hogy ne adj neki 20-30 milit egy-két alkalommal, de ne szokj rá, mert akkor apadni fog a tejed.

2021. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5. nap lövellt be. Teljesen oké volt.
2021. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!