Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha majd megindul a szules a...

Ha majd megindul a szules a felesegemnel ,akkor en induljak el vele kocsival vagy hivjak mentot?

Figyelt kérdés
Hasonlo cipoben jaro kispapa tarsaim ti nem panikoltatok?

2021. júl. 16. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem indokolt (pl vérzik) akkor nem kell mentő. Tőlünk 25 percre van a kórház, mi az 5 perces fájásoknál indultunk el. (Magzatvíz nem folyt el.)

Ha a férjem panikolt is, ügyes volt mert nem mutatta. :)

2021. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell mentő. Óráitok lesznek még, ez nem úgy néz ki, hogy pufff, beindul és lóg ki a gyerek. Sok szülés akár fél napig is eltart, főleg, ha első baba. Simán odaértek! Nyugi! Pánikolni nem kell, odafigyelni és tudatosan menni, igen.
2021. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Én pl egyedül vezettem be a 30 percre levő kórházba.

Férjem nem ért haza, csak este, ez meg délelött történt.

Szóval simán beviheted, nem kell mentő

2021. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem a férjem vitt, pánikolt ugyan meg izgult, de azért tudott vezetni :D A mentő súlyosabb esetekre van, ha nincs baj, felesleges őket hívni.
2021. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Derjaderja ***** válasza:
73%

Ha elfolyik a víz, én mentőt hívnék, hacsak nincs közel a kórház.

Nyomodhat a zsinór, beszorulhattok a dugóba stb.

Ha szépen rendszereződő fájásokkal indul, akkor mehettek autóval.

2021. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Derjaderja ***** válasza:
100%
A szülő nőnek amúgy jogilag és szakmai protokoll szerint jár a mentőellátás. Persze 10 perces fájásnál közeli kórházba nyugodtan viheti a férje, kényelmesebb is, mint idegenekkel, akik talán fertőző betegtől jönnek.
2021. júl. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Én is úgy tudom (lehet rosszul), hogy simán be lehet menni kocsival, de ha elfolyik a magzatvíz, akkor viszont le kell feküdni és inkább mentő, mert előreeshet a köldökzsinór.

Én is előtte állok és a nőgyógyászt akarom megkérdezni.

Szerintem ti is kérdezzetek rá dokinál, az a tuti.

2021. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem (orvosként mondom) elfolyt víznél sincs értelme mentőt hívni.


1. A mentős nem végez hüvelyi vizsgálatot, tehát ha előre van esve a zsinór, akkor sem veszi észre (kivéve ha kilóg a hüvelyből, de azt mondjuk te is észre veszed...)

2. Mentőben még szívhanghallgató sincs, tehát nem vagy vele előrébb, mint egy autóval.

3. Akkor eshet elő a zsinór, ha még nincs beilleszkedve a feje és nincs igazán fájás, viszont ilyen esetben a méhszáj jellemzően sehogy sem szokott állni. Egy centis méhszájon nem fog előesni a zsinór.

2021. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Derjaderja ***** válasza:
26%
De a mentőben fekszik és a mentő gyorsabban beér.
2021. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Derjaderja ***** válasza:
De nyilván szituációfüggő.
2021. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!