Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A laktózérzékenység a tejcukor...

A laktózérzékenység a tejcukorérzékenység? Mi a tünete? A tejfehérjeallergia az más? Mi okozza ezeket?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

én úgy tudom nem ugyanaz. az én babám tejallergiás, emiatt én sem ihatok tejet és kerülnöm kell minden tejterméket. Kérdeztem doktornéninket, hogy laktózmenteset ihatok e, de azt mondta, hogy nem laktózérzékenységre, hanem tejfehérje allergiára gyanakszik.

babámnál hasmenés és véres széklet volt a tünete.

2010. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen a 2 ugyanaz. Én 27 éves vagyok és kb 15 éve laktózérzékeny. Tünetei változóak lehetnek. Nekem nagyon erős hasgörcs(a szülési 5 percesekkel egyenlőek) és hasmenés,néha ájulás. van ismerősöm, akinek hasmenés,hányás. Van olyan ismerősöm is aki tejallergiás, aza különbség, hogy ő a tejfehérjét sem eheti, és a laktózmentes dolgokat sem. Csak növényi eredetűeket és szójás dolgokat. Az ő tünetei: nyelv,torok dagadás, fulladás, mellkhas szorítás, és azonnali kórház.

Az hogy mi okozza, azt nem igazán mondták meg nekem, de a z ismerősöm aki teallergiás, ő ráhúzott egy pohár romlott tejre, és azóta lett az. Sajnos örörkölhető, nekem van egy 5 hetes babám, eddig úgy néz ki nem örörkölte.

2010. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
még kiegészíteném, hogy babáknál sokszor "csak" az ekcéma jelzi a tejfehérje allergiát. illetve gyakori hasmenés, haspuffadás, sok bukás.
2010. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, én eleve tejcukorérzékenyen születtem, most van egy 1 éves fiam. A tejuckor és a laktózérzékenység ugyanaz, a tejérzékenység az a tejfehérje allergia, ahogy ezt előttem is írták. Nekem a bevitt és LActase enzimmel le nem bontott latkóz mennyiségétől függően eltérő erősségű hasgörcs, hasmenés és hányás a tünet. De a lektózmentes cuccokkal, valamint a LActase tablettákkal teljes ok vagyok. Én úgy tudom (persze biztos nem vagyok benne, bár jómagam is genetikus vagyok), hogy nem örökelhető, a fiam nem laktózérzékeny. Észrevenném a hajfájából, hasmenésből.
2010. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!