Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kihat a baba fejlődésére, ha...

Kihat a baba fejlődésére, ha a kismama megtudja, hogy a várt gyermek ellenkező nemű, mint amit szeretett volna?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én lányt vártam, fiú lett. Nagy baba. :-)
2010. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom igen mint ahogy az is kihat ha érzi hogy nem szeretik, nem várják.
2010. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem!Én kétszer is "meglepődtem" ugyanannál a pcaklakónál!Én mindenáron kislányt szerettem volna...12 hetesen a dokim közölte hogy 99% kisfiú!Apa nagyon örült, nekem kellett két nap mire a kék lett a kedvenc színem :)

Aztán Benike így Bendike úgy,32 hetesen sajna kórházban voltam,és másik orvos csinálta a kötelező vizsgálatot!klértem nézzünk be a lába közé,és ő közölte milyen gyönyörűen látszik a kis méhe!Hát hirtelen azt hittem leesek az ágyról....Apa meg a székről mior kijöttem a vizsgálóból,mert koraszülés miatt voltam bent így anyósommal minden hiányzó kisruhát minden t megvettek Benikének amíg én kórházban voltam!ÉS 8 hét múlva megérkezett Fannika!Akibe Apa első látásra beleszeretett,én első hallásra...És így kerek a világ!És 4 kiló volt és 61 cm!9 hós már kapaszkodva megy,mászik kúszik és nagyon nyugodt boldog baba!

2010. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Az lemaradt,hogy 3 hós koráig szinte csak kék ruhája volt,én nem vettem mindenből újra rózsaszínt, a szobája is kék sárga,és a babakocsija is kék,pedig azt már fél éves volt mikor kapta!Olyan kék szeme lett a lányomnak mint a szobája díszei!Pedig viselkedésre igazi hiszti csajszi,mint az anyja! :)
2010. aug. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én mindig is kisfiút akartam, fiús anyukának gondoltam magam. Az 16-ik héten ki is derült kisfiunk lesz. Nagy öröm, férjem nyomta az sms-ket, fiam lesz, stb.

Aztán a következő UH-on a genetikus gratulált a kislányunkhoz. Én csak annyit tudtam mondani, hogy hoppá, ki is akadt rendesen, hogy ennyi a hozzá

fűznivalóm, a férjem meg fel sem fogta mi van, az autóban tért magához.

Jó 1 hét kellett amíg megpróbáltuk elképzelni milyen lesz lányos szülőnek lenni és az addigi Levikének egy új nevet kitalálni. :)

Amióta megszületett a kislányunk, nem is tudjuk elképzelni, hogy ne ő legyen a babánk. Nemsokára akarunk neki tesót és én már nem is érzem magam annyira fiús anyukának, nem is bánnám, ha a második is kislány lenne.

2010. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden idegszálammal lányt akartam, persze fiú lett, amit sokáig nem is tudtam megemészteni. Semmi hatással nem volt az ő fejlődésére, nagy baba lett, korához képest mindenben picit előrébb járt. Ma már el sem tudnám képzelni, hogy ne fiam legyen :)
2010. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon biztos voltam benne,hogy lányom lessz csak azt akartam!22.héten voltunk 4d-n.Amikor megláttam a kis arcoskáját,már mindegy volt hogy mit mondanak rögtön beleszerettem és mondták,hogy kisfiu:)ma már elsem tudom képzelni,hogy lányom legyen sőt ha lessz testvérke akkor sem szeretnék már lányt:)Fiam egészséges nagyon jó sulyban van,boldog kisbaba..imádom őt
2010. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor, ha az anyuka nem tudja feldolgozni.

Én fiút akartam, lány lett, de kb 10 másodperc alatt feldolgoztam és nagyon örültem neki. Teljesen egészséges, jól fejlődik, nincs vele semmi baj.

De egy barátnőm, bár nem vallja be, nem tudta feldolgozni, hogy fia lett az áhított lány helyett, és eléggé furán fejlődik a gyermek. Szerintem kihat rá, nem úgy foglalkozik vele, nem úgy szereti, ahogy a gyereknek szüksége lenne rá.

2010. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolóval egyetértek, ez szerintem is csak akkor lehet, ha az anyuka nem bírja feldolgozni, és emiatt nem szereti úgy a babáját ahogy kéne, és nem foglalkozik vele eleget
2010. aug. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!