Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnapra várjuk a védőnőt....

Holnapra várjuk a védőnőt. Hogyan fogadjam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hónapja költöztünk Budapestre a X.kerületbe. Holnapra várjuk a védőnénit családlátogatásra. Most jön először. Hogyan várjam? Mit mondjak neki? Ilyenkor mi a szokás? Esetleg ő miket fog kérdezni szerintetek?

2021. szept. 28. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Enged be, mutasd merre menjen a fürdőbe kezet mosni (vagy legyen kézfertőtlenítő), hol tudtok leülni beszélgetni.

A többit ő úgyis mondja.

2021. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem megkérdezte, hogy miket vettem már, mik hiányoznak még. Elmondta, hogy a kórházba mit vigyek magammal, mi felesleges.

Megnézte a babaszobát (ilyenkor azt kell nézniük, hogy rendes helye legyen a babának, legyen fűtés, víz a házban, de nem veszik ezt olyan szigorúan, sokkal rosszabb helyekre is hazavisznek gyereket), fürdőszobát.

Amúgy védőnőre válogatja mennyire köt bele dolgokba, olvastam én itt olyat is, hogy semmi nem volt jó ahogy volt.

Nem kell aggódni rajta, ez ilyen kötelező kör amin gyorsan túl van az ember.

2021. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Leültünk, megkínáltam kávéval é s üdítővel.

Beszélgettünk,hogy a párom dolgozik-e én dolgozom-e vagy táppénzen vagyok.

A családban betegségekről kérdezett.

Az ilyen általános dolgokról beszélgettünk.

Utána kicsit körbejárt a házban.

Megnézte a fürdőt, megengedte a csapot.

Megnézte, hogy mivel fűtünk.

Akkor a babaszoba nem volt kész.

Nagyon az elején jött. 16 hetes voltam

Körbenézett gyorsan és elment. Fél órát lehetett itt kb.

2021. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak nagyjából nézte meg a lakást, inkább a baba helye érdekelte. Beszéltünk pár szót, aztán ment is, nem időzött. Ha jobban el akart volna beszélgetni, megkínáltam volna vmivel, de nem volt sokáig. Emlékszem, akkor sok helyre kellett még mennie.
2021. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is a baba ágyát stb nézte meg inkább, mondta, hogy gondolja van víz, fürdő stb. Kicsit beszélgettünk és már ment is. Őszintén, Én nem kínáltam meg semmivel, bár nekem sajnos nem a szívem csücske, úgyhogy vártam, hogy menjen már :D
2021. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg a fürdőszoba felújjításalatt áll. És most éppen a falak a csap nincs a legjobb állapotban (de persze víz az van). És nem szivesen hívnám be a fürdőszobába.
2021. szept. 28. 12:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Látni fogja, hogy felújítotok. Hidd el, tudja mit kell néznie és hogy ha lát valamit, az mit jelent. Ne aggódj :)

Nálunk körbe sem ment, látta gondolom hogy van víz-villany-fűtés és nincs büdös, nincs szenny szag, rendezett a környezet. Ennyi épp elég. Sajnos a környezet nem a legfontosabb. A fontos, hogy a szülők hogy viselkednek. Pl tök mindegy ha szép a ház, ha a gyereken látszik, hogy bántják vagy éheztetik.


Mindent mondani fog, hogy mi fog történni, ő fog kérdezni, ő fog papírokat adni, szórólapokat vagy hasonló cuccokat. Elmondja a tudnivalókat, támogatásokat ha eddig nem tette meg. Fél óra az egész átlagosan.

2021. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk nem volt kèsz a konyha

A kinnektorok nrm voltak felszerelve

Nem laktunk benn, ès àgxunk semvolt mèg

🤣😅


Semmibe nem kötött bele

2021. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálunk 2 éves már a kislány. Velünk alszik. Van külön szobája napközben ott alszik egyszemélyes ágyon. Ebbe nem fog bele kötni?
2021. szept. 28. 19:29
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Abba kötne bele, hogy nappal a szobájában alszik a két éves, vagy hogy éjjel veletek?

Nyugi, egyikkel sem fog foglalkozni.

2021. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!