Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümölccsel vagy zöldséggel...

Gyümölccsel vagy zöldséggel kezdjek?

Figyelt kérdés
Az első az alma, az tiszta. Aztán? Az első gyerekemmel végigkóstoltattam az összes gyümölcsöt. Azokat szerette. Aztán a főzelékekkel nem jutottam semmire, egyedül a brokkolit fogadta el. A védőnő azt mondta, hogy az volt a baj, hogy előbb a gyümölcsöket adtam neki, és megszokta, hogy minden édes. Most a második gyerekemmel úgy kezdtem, hogy alma. Az ízlett. Krumpli, az nem, de almával keverve végülis megette. Sárgarépa nem kellett. Most akkor elbizonytalanodtam. Nem kéne mégis inkább a gyümölcs? Barack vagy körte? Vagy hogyan tovább? Örülnék, ha jobb evő lenne, mint az első. Vagy egyszerűen csak van olyan gyerek, aki ilyen? Mindig csodálattal néztem azokat a gyerekeket, akik megeszik a tökfőzeléket, spenótot stb. Az enyém nem volt ilyen.
2010. szept. 2. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem baj ha kevered... barackkal v. almával a zöldségeket aztán az idő előrehaladtával egyre kevesebb gyümölcsöt teszel a zöldséghez és igy eléred hogy megeszi.


Van ilyen ...

Az legyen a fontos hogy nem kell nagyon elmerülni ebben és ha éhes megeszi de kapjon féléves kortól májat és húst is a pürékhez főzelékekhez.


Még családon belül sincs két egyforma gyerek.

2010. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm azt mondta, hogy mindenképpen gyümölccsel kezdjek, azaz először a tízórait váltsam ki. Alma, körte, meggy, barack, gesztenye, aztán szilva, narancs. De inkább csak a savanyúkat ette, pl. az almát egyáltalán nem. Kb. 3 hét alatt megvolt a tízórai, aztán következett az ebéd. A krumlit, céklát, brokkolit nem ette. A rizst, sütőtököt, répát, tököt, cukkinit, salátát, spenótot úgy-ahogy elfogadta. Aztán rájöttem, ha egy kicsit megfűszerezem, akkor megeszi.

Szerintem minden baba más. A barátnőm kb. ugyanígy csinálta, mint én, és az ő babája mindent szépen megeszik, az enyém meg válogat.

2010. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!