Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viseltétek, amikor beteg...

Hogy viseltétek, amikor beteg volt a babátok?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám belázasodott, taknyos, éjjel-nappal sír. Ez az első megbetegedése. Én is kivagyok, folyton arra gondolok, mit rontottam el? Annyira sajnálom szegényt, látom rajta hogy szenved. Eddig semmi különösebb problémánk nem volt, még csak nem is hasfájós :(
2021. nov. 18. 23:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
25%
10: maradtál volna csendben, attól, hogy valaki nem szenved minden szaron és teszi a gyerekre is a saját feszültségét állandóan attól még lehet empátiával és szeretettel gyereket nevelni. Mivel jobb a gyereknek ha az anyja a sarokban bömböl egy megfázástól? Van fogalmad róla milyen egy idegileg és mentálisan instabil anya mellett felnőni? Részemről sokkal inkább lásson stabil bástyának a gyerekem akire mindig számíthat mint egy mindenen parázó, a körmeit a legkisebb semmiségtől is tökik rágó kis ideggörcsnek. Ettől még nem führerként tolom bele az orvosságot és a menzás teát és küldöm ridegen egyedül pihenni az ágyába, hanem szeretettel gondozom és extrán törődöm vele ha beteg (meg amúgy is), anélkül, hogy pluszban érzékelné: az anyja az idegösszeomlás szélén áll MIATTA meg a betegsége miatt. Más meg egyébként nem érdekel, most én szenvedjek még a kérdező, meg a többi puhány helyett is ha beteg a gyerekük? Nem elég ha egy valakit padlóra küld az a betegség, vagy neked jobb lenne ha itt sírnék én is meg az egész város?
2021. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, 2és fél eves illetve7 hetes.

Most voltak 1hétig betegek, a kicsi először.


Eszembe nem jutott olyanon gondolkodni sosem,hogy én miattam van...

Nem burokban élünk,barmikor elkaphatják.

Kezelem őket,annyi törődest kapnak amennyit szeretnének és ennyi.


És totál egyetértek valamelyik fentebbi igencsak lepontozott hozzaszólóval, hogy igen, magamat sajnáltam a végére.

Éjjel a gyerek miatt nem alszik az ember, nappal a dolgai miatt.

Csináljon a lepintozo végig csak 1 hetet úgy,hogy alszik kb 2x2 orát naponta...

2021. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Mások vagyunk, más beállítottságúak, nem baj ez, ez nem kellene feszültséget generáljon. Én is azt a tábort erősítem, akik borzasztóan aggódnak, se éjjelem, se nappalom nem volt, amikor a kisfiam belázasodott. Én is hibáztattam magam, ugyanakkor mindent megtettem, hogy mihamarabb meggyógyuljon. :) Az sem rossz anya, aki nem görcsöl rá, én irigyelem, akik higgadtan kezelnek egy-egy ilyen helyzetet. Dehát én mindig is ilyen stresszes típus voltam.
2021. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!