Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány tejfognak kell lennie a...

Hány tejfognak kell lennie a babának? Nekünk már 8 kinnt van, de talán jön még, mégcsak 8 honapos

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

20 db tejfog van / lesz.


átlagban 2.5 éves korban befejeződik a fogzás.

2010. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
20
2010. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

20 tejfog lesz összesen, ahogy előttem is írták.


Nekem úgy magyarázta a védőnő, hogy 2 éves koráig kell kijönni az első nyolcnak és 3 éves korig a maradék 12-nek.


Nagyon jól álltok a fogzással, mivel nekünk 8 hós korunkban még egy fogunk sem volt (11 hósan jött az első).

2010. szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom most 18 hónapos, az első nyolc foga (négy felül, négy alul) egyéves kora körül kb három hét alatt bújt ki. A második nyolcas a napokban, ismét úgy 2-3 hét alatt bújt ki, mondhatom, észre sem vettem, nem volt se nyűgös, se lázas, semmi.
2010. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első tejfogak általában 6 hónapos kor tájékán bújnak ki. Mind a 20 fogacska közel 2 és fél éves korra nő ki. A fogak megjelenése széles határok között mozog, néha már az újszülött metszőfoggal születik, sok egészséges csecsemőnél azonban csak 10 hónapos vagy egyéves korban bújnak ki az első fogak. A fogzási időpontok variációinak általában nincs nagyobb klinikai jelentősége.

Az első fogzás - a tejfogak száma és megjelenési sorrendje:

Időpont Fogak


6 hó két alsó középső metsző

8-12 hó között két felső középső metsző

10-12 hó között két felső szélső metsző

13-14 hó között két alsó szélső metsző

15-16 hó között négy első zápfog

20-24 hó között négy szemfog

36 hó négy hátsó zápfog

2010. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jo nálunk 3,5 honaposan kezdödött,akkor kibujt az alsó kettö,és sorra jött a többi,kb.2 htenként,már nemtudom,ugylátszik nekünk 1 éves kor körül meglessz mind.
2010. szept. 6. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
az enyém 14 hónapos, és 16 foga van
2010. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 14 hónapos és még csak most jön az 5-dik fogacskája.
2010. szept. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!