Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire hihetetlen,...

Tényleg ennyire hihetetlen, hogy magától szobatisztult ennyire korán?

Figyelt kérdés

A kislányom 17 hósan úgy kelt egyik reggel, hogy: nem pelenka. Nagy szemekkel néztem. Kivezettem a bilihez ( van nagyobb tesó, kicsi korkülönbséggel. Nem ilyen korán, de az átlaghoz mérten ő is korábban lett az) és annak rendje és módja szerint belepisilt. Azóta pelenka csak éjjelre. Ez még nyáron volt. Nem állta a pelenkat egyáltalán. Mobilbili vagy fapisi volt, mikor fenn maradt a bili.

Több szülő is kérdezte, hogy szobatiszta? Mondom igen. Sokan mondták, hogy mázlista vagyok, de akadt sok olyan is, ahol azt kaptam meg, ők soha nem erőszakolnák rá egy ekkora gyerekre, meg hogy biztos nem akarok pelenkát venni, ezért ültettem rá. ( mosiztunk, de ez mindegy is)

Nyilván nem érdekelnek ezek, csak szöget ütött a fejemben, hogy miért mondanak ilyet? Miért piszkáljuk egymást fejlődési különbségekkel?



2021. dec. 30. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Mindig mindennel piszkálják egymást a frusztrált anyukák. Engedd el! Foglalkozz értelmes és fontos dolgokkal!
2021. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért mondják, mert az átlag gyerek ebben a korban nagyon messze van még a szobatisztasagtol.
2021. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Ott állnak majd egymás mellett ezek a gyerekek évek múlva, és tök egyforma lesz mind. Kezelheted most csodagyerekként, és mások érezhetik magukat szarul, mert ők nem tartanak ott, aztán a vége ugyanaz: egy rakás szobatiszta felnőtt.
2021. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Te is tudod. Mire ez az álszent csodálkozás?

Még az EC-sek között sem ez az átlag, pedig ők aztán "megtámogatják" a folyamatot.

2021. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ritka az ilyen. Örülj neki, hogy ilyen könnyen ment. De vannak olyan gyerekek, akik visszaesnek, ha a te gyereked nem fog, nagy mázlid van.
2021. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk 4-es, mert tök termeszetesen kezeltem egy biológiai folyamatot. Jött, szólt, hogy pisilni kell és megpisiltettem. Aztán kapom az ilyen butaságokat. Nem szokásom ilyesmivel b**tatni másokat, mert akár tápszeres, akár anyatejes, császáros, természetes úton szült, mosis, nem mosis, hurcizott, nem hurcizott, szobatiszta 2 évesen nem szobatiszta 3 évesen sem, attól ha felnőttek lesznek, ezt senki nem fogja kérdezni. Nem is feltételeztem, hogy ilyenen emberek fenn akadnak, így bocs, ha meglepett.
2021. dec. 30. 18:32
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös. Nem esett vissza. Mar lassan fél éve szobatiszta, egyre gyakoribb a száraz pelus is reggelre. Csak nem gondoltam, hogy egy folyamat, ami mindenkit elér egyszer, ezt váltja ki.
2021. dec. 30. 18:34
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

"...egyre gyakoribb a száraz pelus is reggelre."


Tehát a gyerek valójában nem szobatiszta.

Amúgy jelez napközben es képes hosszabb ideig -több mint 5 perc- visszatartani is? Vagy csak te kérdezed, kell e menni

2021. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

És mégis csodálkozik...🤣

Wazze átlag gyerek 1,5 évesen mond max. 5 szókezdeményt és csókolom (ennyi az elvárás is), nemhogy elmondja hogy nem kell neki pelenka.

2021. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Még az EC-sek között sem ez az átlag, pedig ők aztán "megtámogatják" a folyamatot.



Bocs az offért, de mi az az EC?

2021. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!