Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tízórai után melyik étkezés...

A tízórai után melyik étkezés kiváltása következik, és hány hónapos kor körül jussunk el oda?

Figyelt kérdés
Most öt és fél hónapos a kisfiam, pár napja már kiváltottuk a tízórait. Hovatovább?
2010. szept. 7. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
az én lányom is ennyi idős,mi már kiváltottuk az ebédet is félig-meddig zöldséggel,ha olyat adok,amit szeret,van hogy tápit nem is eszik utána.mármint délben,csak a zöldséget
2010. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Tízóraira pedig gyümölcsöt kap?
2010. szept. 7. 19:46
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Igazából nem értelek benneteket. Mindenhol elmondják, hogy fél éves korig csak szoptatni vagy tápszerezni. Aztán meg csak hozzátáplálás, és 1 éves korig a tej legyen a fő táplálék. Hova rohantok? Nem kell semmit kiváltani, majd ráérsz 1 éves kor után. Most az a lényeg, hogy szokja a különböző ízeket, de még mindig sok tejet kell kapnia!
2010. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
DEHOGY kell fél éves korig kizárólag tápszerezni a gyereket!!! Bár az enyém anyatejes, de méretre már négy hónaposan átlagos 7 hónaposnak mutatkozott. Na de igazán nincs most kedvem, sem okom magyarázkodni; a gyerekorvos és a védönö egy rossz szót sem szólt, mástól pedig nem fogadom el a kritikát.
2010. szept. 7. 20:12
 5/17 anonim ***** válasza:
20%

Tudod, mit? Nem kiritizállak. Hanem elmondom, hogy én hogyan csinálom.


5 hónapos múlt a kisifam. 6 hónapos koráig csak anyatejet fog kapni. ha betöltötte a fél évet, akkor elkezdem megismertetni az új ízekkel, előbb a zöldségekkel, aztán a húsokkal, gabonákkal, desszertnek jön a gyümölcs, mert az édes. Egy éves koráig a tej marad a fő tápláléka, a WHO ajnlása szerint. A sebességet a fiamra bízom, nem siettetem a leválását. Bőven ráérünk "kiváltani" az étkezéseket egy éves kora után is.


Ezt hasznosnak találhatod: [link]

2010. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Aha, értem. Azt azért megnézném, mit csinálnál, amikor úgy nyeli a babád a gyümölcsöt, hogy alig bírod neki elég gyorsan kanalazni, és mire észreveszed, bevágott 150-180 grammot. Aztán szoptatod, majd pedig pár órán át szépen mindenhol gyümölcs-bukás foltok vannak. És akkor talán elgondolkodsz, hogy ha nem szoptattad volna utána, hanem csak vizet adsz neki, akkor nem jön vissza az étel fele.

Akárhogy is, én olyanról még nem hallottam, hogy egy éves koráig csak kóstoltatni kell a gyerekkel, és soha nem ehet annyit valamiböl, amennyit szeretne.

2010. szept. 7. 21:39
 7/17 anonim ***** válasza:
18%

Kedves harmadik. Nagyon hasznos a link, amit küldtél. De egyeseknek nem tudod megmagyarázni.

Nem fogadsz el kritikát. Miért nem? Jobban tudod, mint a szakértők, a WHO, meg a szoptatási tanácsadók? Ám legyen, a te gyereked, úgy teszed tönkre, ahogy akarod. Aztán ne csodálkozz, ha bekerül az óvodába, és többet lesz otthon, mint a közösségben. Egyből nem lilul be a gyerek a korai kajától, hosszú távon káros. Egy 4 hónapos gyerek emésztőrendszere egyszerűen nem elég érett még a szilárd kajára! Ez nem a testsúlyon múlik.

Mellesleg az én lányom fél évesen volt 10,6 kg, tehát nem volt kicsi. 1 éves koráig napi 5-ször szoptattam, szilárd kaja max egy fél üveg volt egy étkezésre. Nem halt éhen mégsem.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, már ha tőlem elfogadod. Úgy kéne, hogy 2 hétig egy ízt adsz neki. Ha azt elfogadja, akkor az mehet mondjuk ebédre, és az új ízt kóstoltatod tízóraira. Ha már eszik min. 4 féle zöldséget, akkor adhatsz neki húst is. De szerintem a szoptatást ne hagyd még el.

Második voltam.

2010. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem mondta, hogy ha még éhes, ne adj neki. De ha előbb megszoptatod, akkor nem eszik 200 gr gyümölcsöt utána, és bukni sem fog, és nem szokik le 1 hónap alatt az anyatejről. Az még neki nagyon fontos.
2010. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Már ne haragudjatok, de MI A FENÉRÖL BESZÉLTEK??? Hol mondtam olyat, vagy akár utaltam arra, hogy abba akarom hagyni a szoptatást? A kritikáról pedig azt írtam, hogy a gyerekorvosnak és a védönönek sem volt ellenvetése a hozzátáplálás megkezdéséröl, akkor nem értem, hogy más milyen alapon képzeli, hogy jobban ért hozzá náluk. Bezzeg minden más kérdésben annyira okosan lehet hajtogatni, hogy "minden baba más", de ha hozzátáplálásról van szó, akkor egyértelmüen mindengyik egyforma, igaz? Az én gyerekem egy kiváltott étkezés mellett még naponta ötször szopizik. 71 centi, és kúszik. Azoknak, akik látják, és mondjuk értenek is hozzá, teljesen rendben van, hogy hozzátáplálom. Akkor meg mi a fenéért fogadnék el kritikát ebben a kérdésben vadidegenektöl, látatlanul? Ráadásul nem is ezt kérdeztem!
2010. szept. 7. 21:53
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
Már bocsánat, de akkor ne itt kérdezz. Itt vadidegenek, látatlanul válaszolnak. És az étkezés kiváltása azt jelenti, hogy akkor már nem szoptatod meg! Akkor nem is váltod ki, csak szimplán megeteted 10 órakor? Teljesen rendben van, folytasd az ebéddel.
2010. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!