Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisbabámat pár napja...

3 hetes kisbabámat pár napja szoktattam rá a cumira, mert sokszor előfordult, hogy a 2 szoptatás közötti 3 órát nem átaludta, hanem átsírta, és a cumitól megnyugszik. Ugye a cumi miatt nem fog leszokni a ciciről?

Figyelt kérdés
Direkt nem adok neki semmit cumisüvegből, nehogy leszokjon a ciciről, ezért félek, hogy a cuminak se legyen ilyen hatása.
2010. szept. 7. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem fog leszokni a cicirol ne aggodj
2010. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Leszokni emiatt nem fog, de lehet a Te tejed fog elapadni. Miért tartod szigorúan a 3órát két evés között egy 3hetes babánál? Lehet azért sír mert éhes, szoptasd igény szerint, mert ha nem Ő szabájozza a tejedet, akkor igen hamar elapad. Had tankolja fel magát a pici és sokkal nyugottabb lesz és lehet, hogy mejd jóóóó nagyokat fog aludni :) Én így csinálnám, úgysem fog többet enni mint amennyi belefér, de lehet többször szeretne mint 3óra.
2010. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
jav:szabályozza :)
2010. szept. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Eddig igény szerint szoptattam, de 1 nap csak kétszer aludt, a köztes időben meg szinte állandóan cicin volt, mert különben ordított. Vagyis gyakorlatilag sokszor evett keveset, tök rendszertelenül. A védőnőm tanácsára kezdtem el a rendszerességet, de azért nem perc pontosságra. Most kevesebbszer eszik többet, egyelőre van tejem, de most beparáztattál... (első baba, így is mindenen agyalok)
2010. szept. 7. 22:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartalak beparáztatni, de nálam ez volt. Azt mondták a korházban (3hétig voltunk bent) mivel nagy súllyal született(4050) ne szoptassam csak 3óránként. Na, ha megint szülök és ekkora babát, többet ilyet nem csinálok. Ha kér enni, fogok neki adni. 10hét után tápszeres lett. A sok stressz, hogy így etessem meg úgy etessem stb. Ha kér enni, adni kell, na jó nem óránként, de lehet olyan nap is lesz, hogy 1,5-1 óránként kér enni. Ne félj nem lesz rendszeres de lehet, hogy most egy olyan periódushoz ért, fejlődéshez, hogy több hami kell. Be fog állni, ne aggódj. Szerintem nem jó, ha azért sír mert éhes, hogy lesz így nyugodt, kiegyensúlyozott baba. (és ne feledjük, Ők még közelebb állnak a halálhoz mint az élethez, 21napos pinduri, had egyen-igyon kedvére)
2010. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szándékosan akartál beparáztatni, de amióta meglett a babám, sajnos ilyen vagyok. Amúgy nekem is nagy volt, mikor született (4190)... Szerinted tehát, ha sír, továbbra is tegyem cicire, még ha csak 3-at szív is? Iszonyú nehéz ez a babázás, az ember frankón nem tudja, mi a jó, meg mit akarhat szegénykém, mikor sír... :(
2010. szept. 7. 23:10
 7/12 anonim ***** válasza:

én meg azt mondom, hogy nagyon jól csináltad, és ne aggódj nem fog elapadni a tejed. szépen be fog állni, hogy kb. 3 óránként szoptatod. Az igény szerinti szoptatás szép dolog, de úgy rászokik a cicizésre, hogy mindig azt akarja majd, elalváshoz, megnyugtatáshoz is. Én ahogy hazavittük a lányunkat, azonnal adtam neki cumit, és mivel nem volt elég tej, még tápszert is kapott, mégsem szokott le a ciciről addig, amíg volt tejem.

Viszont a sok parázástól idegeskedéstől, nem pihenéstől elapadhat. ezért etesd csak szépen kb. 3 óránként, mert ha éhes lenne, akkor cumitól nem aludna, éhes gyereket nem lehet csak úgy elaltatni. Ha nem szívja ki mindet egyszerre, akkor fejd le, fagyaszd le, ha nem akarod üvegből etetni, jó lesz az ínséges időkre, fél évig eltárolható. Pihenj amennyit bírsz, igyál sok folyadékot és ne idegeskedj.

hozzáteszem, hogy ahogy írtad, amióta így eteted, azóta szépen alszik evések között. Úgy gondolom, hogy az alvás sokkal fontosabb főleg az idegrendszer fejlődésének, mint

2010. szept. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mint a nonstop szopizás.

A kórházban voltam baba-mama szobában. A mellettem fekvő nő 3. gyermekét szülte. Szinte egész nap szoptatott. Szegény gyereknek orrán-száján jött a tej, állandóan sírt, evett, büfizett, kakilt, alig aludt valamennyit. No ez az anyuka is azt mondta, hogy cumi kell a babának, mert ez így nem mehet tovább. Szóval nem minden anyának és nem minden babának működik az igény szerinti szoptatás. Egyébként lesz idő, a fejlődési ugrásoknál, amikor majd többször kér enni, de az csak átmeneti, pár napig szokott tartani. Úgyis jelzi a baba, hogy mikor éhes.

2010. szept. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja! ekkora babát igenis lehet túletetni, mert a szopóreflex miatt esznek a ciciből, ha éhes, ha nem, ahogy írtam is a fenti esetben is ez történt. a túletetés jelei a zöldes kaki, a hasfájás.
2010. szept. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Arra jutottam, hogy próbálom akkor tartani a 3 órát, elvégre a Dr. Spock könyvben is ez van, és anyáink évtizedekig így szoptattak?!... De ha hamarabb éhes, akkor persze megszoptatom hamarabb.
2010. szept. 8. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!