Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülői alkalmasság? Manapság,...

Szülői alkalmasság? Manapság, amikor már mindenhez vizsga kell, szaktudás, tanfolyam, alkalmassági és hasonlók, a leendő szülőknek miért nincs ilyen?!

Figyelt kérdés
Rendszeres olvasója vagyok az oldalnak és nap mint nap átok olyan kérdéseket, válaszokat, embereket, akiknél komolyan megkérdőjelezném a szülői alkalmasságot! De nem csak itt ,hanem a tv-ben a hírekben is csak ezt hallja az ember, hogy miket művelnek egyesek a kicsikkel. Lassan háziállatot sem lehet csak úgy tartani, de gyereket mindenki szülhet...borzasztó, hogy milyen felelőtlen, buta és tudatlan, no meg agresszív emberekből válhat "szülő"....
2010. szept. 10. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden szülő a legjobbat akarja a gyerekének.

Én sohasem foglalkozok mások nem hozzáértésével. Szerintem vannak akik túlaggódnak, akik túl felelőtlenek, de azt h megkérdőjelezzem valaik szülői alkalmasságát, az nem a mi dolgunk.

Erre van egy mondás: Visszanyal még a fagyi....(tehát ki hogy neveli a gyerekét, az majd meglátszik a gyereken is.)


Szerintem ez egy olyan dolog amit mindenki maga alakít, vagy szúr el.

2010. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek !!! Nem tudok mit hozzáfűzni, összefoglaltad a lényeget!
2010. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
érdekes gondolat. én őseim tuti nem kapnák meg...
2010. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal az örökbe fogadó szülőknek kell alkalmassági vizsga, ha örökbe kívánnak fogadni egy gyermeket.

A gyermekvállalás alanyi jog, nem lehet korlátozni, nem köthető anyagi helyzethez, cselekvőképességhez (elmeállapot), fajhoz, bőrszínhez, valláshoz...

Meg kell hagyjam, vannak érdekes kérdések, amelyek a kérdező épelméjűségét is vitathatják, de ezek alapján még nem lehet eltiltani valakit a gyermekvállalástól.

A szülőség amióta világ a világ működik, valahol jól, valahol nem helyesen. Tökéletes szülőket "nevelni" nem lehet, mindig is lesznek sülők, akik verik a gyerekeiket, vagy az újszülöttjeiket megölik, vagy éheztetik, de lesznek olyanok is, akik elkényeztetik, túletetik a gyermekeiket.

2010. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező részben igazad van, én is sokszor megdöbbenek miket írnak anyukák, de az biztos hogy az a jó ahogy te neveled a gyereked!?


Szerintem mindenki tudja hogy neveli a gyerekét hiszen az övé, jobban tudja mint te az biztos.(legalábbis saját gndolatai szerint)


Azért gondolom a nő egyik alapvető jogát nem vonnád meg!? Nem értem milyen alapon bírálod a másik nevelési stílusát vagy hozzáértését.

A szakirodalom is sokszor egymásba ütközőt javasol sok téren.

És ezt kérlek ne támadásnak vedd csak egy kicsit gondolj magadba. Nem értem azt a mondatrészed hogy .... gyereket mindenki szülhet...


Te korlátoznád vagy mi lenne a terv?

2010. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, azzal én se értek egyet ha valaki veri-öli a gyerekét, volt hogy rácsodálkoztam hogy : na ennek minek gyerek, de ilyen a világ, szerintem úgyse lehet mit csinálni, én azzal törődök hogy a saját gyermekemnek megadjam a tőlem telhető legjobbat, azzal már nem foglalkozok ki mint neveli a sajátját!
2010. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!