Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónaposom még csak kapaszko...

14 hónaposom még csak kapaszkodva jár. Néha tesz 1-2 önálló lépést. Sok kell még neki hogy elinduljon? Nem mer elindulni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem kell sok idő :)
2010. szept. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így vagyunk :) Mindenbe kapaszkodik és ha fogjuk az egyik kezét lépeget, de egyedül nem mer. Amikor elindult 7 hónaposan nagyot esett, jobban mondva eldőlt és az asztalban majdnem kiütötte a szemét, a párom már nem tudta elkapni olyan gyorsan történt. Ha tud valamit fogni akkor több lépést is tesz, de önállóan még egyet sem. Most ő is 14 hónapos. Én azt gondoltam ha 16 hónapos koráig nem jutunk el odáig hogy tesz egyedül egy-két lépést akkor megkérdezem a gyerekorvost hogy mit javasol.

2010. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyszer az én lányom is beverte a buksiját de nem volt vészes csak 1 pici pukli a homlokán.Azért mondom h nem volt vészes mert esett már annál nagyobbat is.Lehet emiatt nem mer elindulni?
2010. szept. 11. 10:18
 4/10 A kérdező kommentje:
ja és köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 11. 10:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 14 hónapos volt amikor már csak járt és már nem mászott többet. 1-2 lépés után kb 2 hét telt el mire elkezdett rendesen járni.
2010. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 12,5 hónaposan tette meg az első lépéseit, aztán rá két hétre már önállóan ment minden felé a lakásban. Szerintem nektek is kb. két hét kell még hozzá.
2010. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15 hós a kisfiam, de ha elengedem a kezét, lecsücsül. Próbáljuk Apával azt csinálni, hogy ketten leülünk, és hívogatjuk magunkhoz, akkor 3-5 lépésst megtesz magától. Remélem, hamarosan elindul az enyém is, és a Tiéd is!
2010. szept. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azóta elkezdett járni:)
2010. szept. 23. 22:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 16 hónaposan tette meg az első lépéseit teljesen egyedül, 1 éves korától egészen odáig nem engedte el a kezem, avagy a dolgot, amibe kapaszkodott. Ha egy picit is megingott, már nem csinálta tovább. Én úgy vettem észre, hogy egyszerűen nem merte megtenni, amyg nem biztos magában. Aztán, az első lépések után, ami igazából már az volt, hogy egyik pillanatról a másikra elkezdett fel-alá járkálni a lakásban, pár napon belül már futott. Nála a billegés, a burulás, és az instabil járás kimaradt. Egyszerűen nem csinálta, amíg nem ment stabilan. Valszeg nálatok is ez lesz. Lehet, hogy holnap azt veszed észre, hogy járkál körülötted. :-)
2010. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, most olvasom csak.... :-)))) Na, hát akkor úgy lett, ahogy írtam. :-)
2010. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!