Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig ajánlott...

Mennyi idős koráig ajánlott mózeskosárban sétáltatni a babát? Utána mire kell áttérni? Hordozó vagy sportülés?

Figyelt kérdés
Most vagyunk 7 hetesek és kiváncsi vagyok rá, mert nagyon körülményes a mózeskosárral elmennünk mindenhová. Van hordozónk/biztonsági kocsiülésünk is, de hát ugyebár abban ilyenkor télen nem annyira védett. MIt javasoltok?
2008. dec. 16. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekünk a mózeskosarat be lehetett tenni a babakocsiba, úgy vittük. Aztán mikor kinőtte, akkor simán fektettük a babakocsi hátát, és én csak akkor kezdtem használni a babakocsi sport részét, mikor már magától felült a fiam (7 hónaposan, de azért addig nem hiszem, hogy kellene várni).

A hordozó igazából nem sétáltatásra van kitalálva és a hátának sem tesz túl jót. De a hordozókendőt és néhány kengurut már használhatod most is, akkor nem szakad le a kezed.

2008. dec. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi már egy hónaposan vittük minden hova magunkkal az autósülésben.Imádta nagyokat aludt benne.Mi nem tudtuk másképp megoldani a vásárlásokat, nincs segítségünk.Szerintem nyugottan viheted benne csak takard be jól.
2008. dec. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Neonatológus ajánlás szerint lehetőleg 6 hétig ne használjatok autósülédt és hordozót. Mi 7 hetesen tettük először hordozóba (ami az autóba is beköthető, így autósülés is egyben.) Hát a mai napig nem nagyon szereti, csak ha megy a feneke alatt az autó. :) Persze ez nem azt jelenti hogy a te babód sem fogja szeteni, mert gyermeke válogatja! :)

De ha elindul az autó, szinte azonnal elalszik. Viheted már nyugodtan vele, csak mint ahigy előttem írták, jól takard be :)

2008. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nekünk 3,5 hós a kisfiunk és merev kivehető mózesos babakocsink van. Ameddig lehet teljesen fekve kell hozni vinni a gyereket. Én is mózesben hordozom és az autóban is abba kötöm be. Sajnos mi kb 1-2 hónap múlva kinőljük és át kell rakni sportkocsiba. De a sport részben is fektetni fogom mert még nem ülhet. Sokan azt hiszik ha megtámasztva tud ülni a gyerek,akkor már de jó ül.......kiáltanak fel.Pedig nem egészséges.

Szóval ha meg autóval megyek valahova akkor most veszünk neki autós gyerekülést (nem hordozót)0-18kgosat és abban kell ülnie,de csak a cél-állomásig szóval max 30perc. De olyat veszünk amit lehet fektetni is,bár sajnos ezeket nem lehet 180 fokig dönteni.

Egyszóval had feküdjön szegény baba mert az az egészséges a gerincének ugyanis súlyos csigolya sérüléseket szerezhet a sok hordozóban üléstől.

Tehát elvileg amig nem tud MAGÁTÓL,TÁMASZÉK NÉLKÜL ülni addig feküdnie kéne.De hát amint ez az írásomból is kiderül nem 100százalékig valósul meg.

2008. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!